Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
21.08.2019 12:24

MPiT: Produkcja przemysłowa wzrośnie o ok. 2% r/r w sierpniu

Produkcja sprzedana przemysłu odnotuje wzrost o ok. 2% r/r w sierpniu po wzroście o 5,8% r/r w lipcu, prognozują eksperci Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT).

Podziel się
Dodaj komentarz

"W sierpniu 2019 roku, w wyniku efektu kalendarzowego, oczekujemy nieco wolniejszego wzrostu sektora przemysłowego, zbliżonego do 2% w ujęciu rocznym" - czytamy w komentarzu resortu do danych GUS.

Według wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), produkcja sprzedana przemysłu w lipcu 2019 roku była o 5,8% wyższa w porównaniu z analogicznym miesiącem 2018 roku (wobec spadku o 2,7% w czerwcu). Po uwzględnieniu czynników o charakterze sezonowym, produkcja w lipcu wzrosła o 3,7% r/r.

Według wstępnych danych GUS w lipcu 2019 roku produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 6,6% r/r (wobec spadku o 0,7% w czerwcu). Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym, produkcja była wyższa o 5,5% w ujęciu rocznym. Przyrost produkcji w kolejnych miesiącach powinien przełożyć się na wzrost stopy inwestycji w całym roku. W okresie styczeń-lipiec 2019 r. produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 6,8%. Największy wzrost wystąpił w zakresie budowy obiektów infrastrukturalnych (o 11,4%). Przedsiębiorstwa zajmujące się robotami specjalistycznymi odnotowały wzrost o 6,4%, a budową budynków o 2,2%, przypomina resort.

"Szacujemy, że w sierpniu 2019 roku, wzrost produkcji budowlanej przekroczy 3%, co głównie będzie efektem dalszego wzrostu w obiektach infrastrukturalnych oraz ożywienia w budowie budynków" - prognozuje MPiT.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, forex, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-08-2019

Piotrw sierpniu duza grupa wraca z urlopu wiec nie ma co się dziwić. U nas w firmie sprzedaż w sierpniu materiału od połowy wzrosła o 40% i tak jest co rok

Rozwiń komentarze (1)