Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

MR: Produkcja budowlano-montażowa zanotuje nieznaczny wzrost w VI

0
Podziel się

Odczyt produkcji budowlano-montażowej zanotuje nieznaczny wzrost w czerwcu we wszystkich działach, prognozują analitycy Ministerstwa Rozwoju (MR).

MR: Produkcja budowlano-montażowa zanotuje nieznaczny wzrost w VI
(PAP)
bErxZJQl

"Oczekujemy, że w czerwcu odnotujemy nieznaczny wzrost produkcji budowlano-montażowej, przy czym będzie on obserwowany we wszystkich działach budownictwa" - czytamy w komentarzu do danych GUS.

Według wstępnych danych GUS, produkcja budowlano-montażowa (zrealizowana przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób) spadła w maju br. o 5,1% r/r. W ujęciu miesięcznym odnotowano wzrost o 0,8%. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym, produkcja budowlano-montażowa ukształtowała się na poziomie niższym o 1,4% w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku i o 3,1% niższym w porównaniu z kwietniem 2020 roku.

Wartość produkcji budowlano-montażowej obejmująca roboty inwestycyjne w maju br. była niższa o 4,2% w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku (w 2019 r. wzrost o 9,4%), natomiast wartość robót o charakterze remontowym zmniejszyła się o 6,6% (w 2019 r. wzrost o 9,8%), podał GUS.

bErxZJQO
budownictwo
nieruchomości
forex
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)