Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MR: Tempo spadku sprzedaży detalicznej może spowolnić do 5% r/r w czerwcu

0
Podziel się:

Tempo spadku sprzedaży detalicznej może spowolnić do 5% r/r w czerwcu br., prognozują analitycy Ministerstwa Rozwoju (MR).

MR: Tempo spadku sprzedaży detalicznej może spowolnić do 5% r/r w czerwcu
bEsqJaRh

"Zniesienie limitów klientów w sklepach pozwala oczekiwać dalszego wyhamowania spadków sprzedaży detalicznej w kolejnych miesiącach. Oczekujemy, że w czerwcu spadek sprzedaży może zostać ograniczony do 5%. Decydujący wpływ będzie miał spadek sprzedaży samochodów. Z kolei sprzedaż żywności powinna utrzymać się na poziomie z czerwca ub.r. W kategorii 'meble, rtv, agd' oczekujemy wyhamowania wzrostu sprzedaży w kolejnych miesiącach (wygasanie efektu skumulowanego popytu)" - czytamy w komentarzu resortu do danych GUS.

Jak podał dziś Główny Urząd Statystyczny (GUS), sprzedaż detaliczna (w cenach stałych) spadła o 7,7% r/r w maju 2020 r., zaś w ujęciu miesięcznym odnotowano wzrost o 14,9%. W maju br. w porównaniu z poprzednim miesiącem odnotowano spadek wartości sprzedaży detalicznej przez internet (o 12,7%). Udział tej sprzedaży (w cenach bieżących) spadł z 11,9% w kwietniu br. do 9,1% w maju br. Spadek udziału sprzedaży przez internet wykazały m.in. przedsiębiorstwa zaklasyfikowane do grupy "tekstylia, odzież, obuwie" (z 61,3% przed miesiącem do 26,8%), a także podmioty z grup "prasa, książki, pozostała sprzedaż w wyspecjalizowanych sklepach" (odpowiednio z 39,9% do 25,2%) oraz "meble, rtv, agd" (z 28,6% do 15,6%).

bEsqJaRK
forex
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)