Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

MR: W ramach tarcz do przedsiębiorców trafiło 123,27 mld zł pomocy

22
Podziel się:

Wartość pomocy przyznanej przedsiębiorcom, dotkniętych skutkami pandemii COVID-19 sięga 123,27 mld zł, podało Ministerstwo Rozwoju (MR).

MR: W ramach tarcz do przedsiębiorców trafiło 123,27 mld zł pomocy
(Urząd Gminy Stronie Śląskie, Wikipedia)
bEEqTurp

"Tarcza antykryzysowa działa. Wartość przyznanej pomocy - według stanu na 31 lipca - wynosi już 123,27 mld zł" - czytamy w komunikacie.

Pomoc udzielana jest od początku kwietnia w ramach tarczy antykryzysowej, od połowy kwietnia w ramach tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) oraz pakietu pomocowego Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK).

Dotychczas udzielone wsparcie to m.in.

bEEqTurr
  • 21,08 mld zł - zwolnienie z obowiązku opłacenia należności z tytułu składek do ZUS za okres marzec - maj 2020 r., odroczenia/rozłożenia na raty składek do ZUS, świadczenia postojowe;
  • 22,1 mld zł - dofinansowania na ochronę miejsc pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, dofinansowania wynagrodzeń pracowników dla MMŚP z Europejskiego Funduszu Społecznego, mikropożyczki dla przedsiębiorców;
  • 60,31 mld zł - subwencje z tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR);
  • 19,73 mld zł - zabezpieczenie kredytów Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK);
  • 45,3 mln zł - wsparcie z Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP).

MR zaznacza, że "tarcza koncentruje się na zapewnieniu bezpieczeństwa pracowników oraz zachowaniu płynności i ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstw".

"Dofinansowanie miejsc pracy na postojowym lub w obniżonym wymiarze czasu pracy pozwala firmie zredukować koszty pracy od 60% do nawet 75%, co jest bardziej opłacalne niż ponoszenie kosztów zwolnień pracowników, a w przyszłości szkoleń i rekrutacji" - czytamy w komunikacie.

bEEqTurS
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(22)
drago
rok temu
Co tu dużo gadać, tarcza to wielki sukces. Brawo. Firmy przetrwały najtrudniejszy czas, ludzie mają pracę. Założenie zostało wykonane.
TylkoMorawiec...
rok temu
Za PO-PSL „pieniędzy nie było” i gdyby wtedy w Polskę uderzył koronawirus, to pewnie gospodarka zostałaby bez wsparcia albo byłoby ono minimalne.
antena
rok temu
Jak to dobrze, że w poprzednich latach rząd zadbał o dochody budżetu państwa więc teraz mamy możliwości wspierania gospodarki dodatkowymi środkami. A wsparcie jak widać jest i duże i bardzo potrzebne.
bEEqTurT
adros
rok temu
Tarcza znakomicie się spisała. Brawa dla całego rządu ale przede wszystkim dla Morawieckiego. To on cisnął z tym pomysłem.
paulus
rok temu
Głównym celem tarczy antykryzysowej było utrzymanie miejsc pracy poprzez wsparcie firm. To się udało znakomicie. Okazuje się, że warto podejmować odważne decyzje mające na celu ratowanie gospodarki. Premier Morawiecki wykazał się ogromną odwagą ale i mądrością.
...
Następna strona