Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
03.08.2020 09:13

MR: W ramach tarcz do przedsiębiorców trafiło 123,27 mld zł pomocy

Wartość pomocy przyznanej przedsiębiorcom, dotkniętych skutkami pandemii COVID-19 sięga 123,27 mld zł, podało Ministerstwo Rozwoju (MR).

Podziel się
Dodaj komentarz
(Urząd Gminy Stronie Śląskie, Wikipedia)

"Tarcza antykryzysowa działa. Wartość przyznanej pomocy - według stanu na 31 lipca - wynosi już 123,27 mld zł" - czytamy w komunikacie.

Pomoc udzielana jest od początku kwietnia w ramach tarczy antykryzysowej, od połowy kwietnia w ramach tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) oraz pakietu pomocowego Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK).

Dotychczas udzielone wsparcie to m.in.

  • 21,08 mld zł - zwolnienie z obowiązku opłacenia należności z tytułu składek do ZUS za okres marzec - maj 2020 r., odroczenia/rozłożenia na raty składek do ZUS, świadczenia postojowe;
  • 22,1 mld zł - dofinansowania na ochronę miejsc pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, dofinansowania wynagrodzeń pracowników dla MMŚP z Europejskiego Funduszu Społecznego, mikropożyczki dla przedsiębiorców;
  • 60,31 mld zł - subwencje z tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR);
  • 19,73 mld zł - zabezpieczenie kredytów Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK);
  • 45,3 mln zł - wsparcie z Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP).

MR zaznacza, że "tarcza koncentruje się na zapewnieniu bezpieczeństwa pracowników oraz zachowaniu płynności i ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstw".

"Dofinansowanie miejsc pracy na postojowym lub w obniżonym wymiarze czasu pracy pozwala firmie zredukować koszty pracy od 60% do nawet 75%, co jest bardziej opłacalne niż ponoszenie kosztów zwolnień pracowników, a w przyszłości szkoleń i rekrutacji" - czytamy w komunikacie.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-08-2020

MarkTarcze antykryzysowe bez wątpienia przyczyniły się do dobrej kondycji gospodarki, dofinansowanie miejsc pracy na postojowym lub w obniżonym wymiarze … Czytaj całość

03-08-2020

magdatarcza sprawdziła się znakomicie. wielki sukces premiera Morawieckiego. dobrze, że forsował i przeforsował ten pomysł.

03-08-2020

Robert W.Tarcza koncentruje się na zapewnieniu bezpieczeństwa pracowników oraz zachowaniu płynności i ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstw, doskonale … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (22)