Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

MZ: 575 nowych przypadków COVID-19, liczba zarażonych sięgnęła 47 469

0
Podziel się:

Mamy 575 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Od początku epidemii zachorowało w Polsce 47 469 osób, poinformowało Ministerstwo Zdrowia (MZ). Łącznie zmarły 1 732 osoby.

MZ: 575 nowych przypadków COVID-19, liczba zarażonych sięgnęła 47 469
(Istock)
bEDisQMl

"Mamy 575 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (146), wielkopolskiego (98), mazowieckiego (82), małopolskiego (78), podkarpackiego (42), pomorskiego (20), łódzkiego (20), dolnośląskiego (17), zachodniopomorskiego (15), lubelskiego (13), lubuskiego (13), podlaskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), świętokrzyskiego (8), opolskiego (3), warmińsko-mazurskiego (1)" - podał resort na swoim profilu na Twitterze.

"Z przykrością informujemy o śmierci 1 osoby zakażonej koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 76-K Grajewo. Osoba ta miała choroby współistniejące" - poinformowano także.

Łączna liczba chorych, u których potwierdzono zakażenie to 47 469 osób. Pacjenci znajdują się głównie w szpitalach jednoimiennych, które zajmują się wyłącznie pacjentami zarażonymi koronawirusem.

bEDisQMn

Z danych MZ wynika, że wg ostatnich dostępnych danych przeprowadzono blisko 2,29 mln testów, w ciągu ostatniej doby ponad 23 tys.

Według danych resortu na dzisiaj rano, hospitalizowanych było 1 841 osób, 95 794 było objętych kwarantanną, a 8 272 - nadzorem epidemiologicznym. Dotychczas zmarły 1 732 osoby. Wyzdrowiało 34 881.

Od ponad czterech miesięcy obowiązuje stan epidemii.

Jednocześnie zniesiono już szereg wprowadzonych wcześniej ograniczeń. Zmniejszono obowiązkowy dystans do półtora metra (wcześniej dwa metry).

bEDisQMt

Zniesione zostały ograniczenia dotyczące handlu i gastronomii, ale obowiązkowe jest zachowanie półtorametrowego dystansu (w przeciwnym razie należy nosić maseczkę). W restauracjach i barach odległość między stolikami powinna nadal wynosić dwa metry.

W przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, w środkach komunikacji publicznej, kościołach, kinach, sklepach, urzędach maseczki nadal są obowiązkowe.

Otwarte są kina, teatry, filharmonie, a także kluby fitness, solaria, salony tatuażu i baseny.

Jest też możliwość organizowania koncertów i widowisk zarówno w salach koncertowych jak i na otwartym powietrzu, pod warunkiem, że zajęta będzie jedynie połowa miejsc, a słuchacze czy widzowie będą zajmować je naprzemiennie.

bEDisQMu

Na boiskach i stadionach mogą być obecni kibicie (pod warunkiem, że zapełniona jest jedynie połowa miejsc). Z aquaparku może korzystać do 75% obłożenia obiektu.

Osoby uprawiające sport nie muszą nosić maseczek. Organizowanie wydarzeń sportowych jest możliwe do 250 uczestników. Nie ma obowiązku zachowania dystansu społecznego, choć jest to zalecane. Na polach golfowych, kortach tenisowych, stajniach, stadninach i torach wyścigowych dla koni, przy imprezach dot. sportów wodnych i lotniczych - nie obowiązuje limit 250 uczestników.

W związku z kryzysem podjęto działania osłonowe dla przedsiębiorców. W życie weszły już ustawy, dotyczące możliwości przesuwania środków unijnych, dopłat do ubezpieczeń społecznych, możliwości pożyczek z kilkunastomiesięczną karencją w spłacie i innych form wsparcia.

bEDisQMO
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)