Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

NBP: Gorsze prognozy popytu wśród firm eksportowych i nieeksportowych w II kw.

0
Podziel się

Warszawa, 19.04.2019 (ISBnews) - Pogorszyły się prognozy popytu wśród przedsiębiorstw eksportowych i nieeksportowych w II kw. br., a szczególnie w przypadku sektora eksportowego, poinformował Narodowy Bank Polski (NBP). 

NBP: Gorsze prognozy popytu wśród firm eksportowych i nieeksportowych w II kw.
bDYOGJbF

"Spadek wskaźnika prognoz popytu odnotowano zarówno wśród nieeksporterów, jak i eksporterów, ale skala spadku była dużo głębsza wśród przedsiębiorstw sprzedających produkty lub usługi na rynkach zagranicznych. Silnie osłabienie wskaźnika prognoz eksportu sugeruje, że główną przyczyną oczekiwanego pogorszenia uwarunkowań popytowych w II kw. są gorsze prognozy popytu zagranicznego, wynikające z przewidywań niższego wzrostu gospodarczego w strefie euro, w tym w gospodarce niemieckiej" - czytamy w raporcie "Szybki Monitoring NBP - analiza sektora przedsiębiorstw".

Zdaniem NBP, istotnym czynnikiem ryzyka eksportowego obok sytuacji w przemyśle niemieckim, pozostaje brak ostatecznych rozstrzygnięć w kwestii tzw. Brexitu.

W marcu 2019 r. w Szybkim Monitoringu NBP wzięło udział 2 761 podmiotów wybranych z terenu całego kraju. Były to przedsiębiorstwa z sektora niefinansowego reprezentujące wszystkie sekcje PKD poza rolnictwem, leśnictwem i rybołówstwem, oba sektory własności, przedsiębiorstwa z sektora MSP oraz duże jednostki.

bDYOGJci
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)