Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
13.03.2020 15:41

NBP: Gotówka do banków komercyjnych jest wydawana bez opóźnień i ograniczeń

Gotówka do banków komercyjnych jest wydawana przez Narodowy Bank Polski (NBP) na bieżąco, w całym kraju, bez żadnych opóźnień i ograniczeń, poinformował bank centralny.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Gotówka do banków komercyjnych jest wydawana przez NBP na bieżąco, w całym kraju, bez żadnych opóźnień i ograniczeń. Z powodu zwiększonych wypłat klientów, w niektórych miejscach, mogą występować opóźnienia w dostawie gotówki z centrów logistycznych banków komercyjnych i firm obsługujących gotówkę" - czytamy w komunikacie.

Bank centralny poinformował, że w skarbcach Oddziałów Okręgowych przechowywane są znaczne zasoby gotówki.

"Składają się na nie: zapas logistyczny, który znacznie przekracza zwiększone zamówienia banków oraz dodatkowo zapas strategiczny wysokich nominałów banknotów, który w każdej chwili może zostać uruchomiony i postawiony do dyspozycji klientów banków" - czytamy dalej.

Prezes NBP Adam Glapiński poinformował wczoraj, że polski system bankowy jest stabilny i bezpieczny.

Wskazał, że banki są kapitałowo wyposażone także na najwyższym poziomie, tak że myślę, że niczego specjalnego nie możemy się spodziewać. Przyznał, że następuje pewne pogorszenie sytuacji finansowej w związku z tym, że trzeba będzie pomagać przedsiębiorcom, którzy napotkają trudności z tej racji, że pracownicy będą musieli się udać na kwarantannę.

Glapiński podkreślił też, że gwarantuje, iż NBP i cały Komitet Stabilności Finansowej użyje wszystkich możliwości, jakimi dysponuje, żeby zapewnić stabilność.

Tagi: finanse, bankowość, forex, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-03-2020

twoj nickprzy kredytach frankowych też zapewniali, że wszystko jest w porządku. prawda jest taka, że jeśli mamy zostać objęci kwarantanną i cały naród zostanie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)