Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
19.03.2020 10:01

NBP na bieżąco zasila banki w gotówkę

Zaopatrzenie banków w walutę polską przebiega sprawnie na terenie całego kraju, pomimo zwiększonych wypłat klientów, podał Narodowy Bank Polski (NBP).

Podziel się
Dodaj komentarz

Wartość banknotów w zapasie NBP umożliwia realizację w całości zamówień banków. Zapasy oddziałów okręgowych NBP są uzupełniane na bieżąco. NBP zwrócił się do banków z prośbą o dostosowanie struktury nominałowej zamówień na banknoty do rzeczywistych potrzeb klientów. Propozycja ta zastała przyjęta przez banki ze zrozumieniem, podano również.

"Narodowy Bank Polski prowadzi standardowo codzienny monitoring operacji pobierania i odprowadzania waluty polskiej przez banki i dostosowuje zarządzanie zapasem gotówki do zmieniającej się sytuacji. Z bieżących danych wynika, że sytuacja na rynku obrotu gotówkowego w walucie polskiej jest stabilna" - czytamy dalej.

NBP zaznaczył, że ze zrozumieniem podchodzi do problemów banków. Rozumiejąc nietypowe okoliczności, w których się znalazły, NBP podejmuje działania ponadstandardowe wspierające starania banków w pozyskaniu walut obcych na potrzeby wypłat ich klientów, podkreślono.

"Dziękujemy wszystkim profesjonalnym uczestnikom obrotu gotówkowego za odpowiedzialne zaangażowanie w zapewnienie społeczeństwu niezakłóconego dostępu do gotówki" - podsumowano w komunikacie.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-03-2020

FtPowinniśmy sami rządzić tak jak w Szwajcarii. Politycy pytają ludzi dalej referendum i przeznaczają dopiero pieniądze. Po co nam głupi politycy

19-03-2020

zxcUWAGA, luzowanie ilościowe nie zawsze powoduje inflację! W obecnych czasach taki dodruk (lub jego brak; bez znaczenia) może powodować DEFLACJĘ. Ludzie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)