Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

NBP planuje operację strukturalną outright buy 14 października

0
Podziel się:

Narodowy Bank Polski (NBP) opublikował harmonogram operacji otwartego rynku na październik. Zakłada w nim m.in. operację strukturalną w postaci transakcji typu outright buy 14 października.

NBP planuje operację strukturalną outright buy 14 października

" Kierując się celami określonymi przez Radę Polityki Pieniężnej, Narodowy Bank Polski planuje przeprowadzić w październiku 2020 r. następujące rodzaje operacji otwartego rynku:

1. Operacje podstawowe, w postaci emisji 7-dniowych bonów pieniężnych NBP, rozliczane w terminie T+0, zostaną przeprowadzone w dniach 2, 9, 16, 23 oraz 30 października 2020 r.

2. Operacja strukturalna polegająca na skupie dłużnych papierów wartościowych zostanie przeprowadzona w dniu 14 października 2020 r. z rozliczeniem w dniu 16 października 2020 r. (tj. z terminem T+2).

Na przetargu NBP przyjmie oferty kupna po cenach zgłoszonych przez uczestników przetargu. NBP zastrzega możliwość odrzucenia części bądź całości zgłoszonych przez banki ofert

3. Zasilające w płynność, operacje dostrajające repo zostaną przeprowadzone w przypadku uznania przez NBP, iż na rynku międzybankowym występują warunki wymagające skorzystania z tych instrumentów polityki pieniężnej. Okresy zapadalności tego rodzaju operacji zostaną dostosowane do występujących warunków rynkowych" - czytamy w komunikacie.

Operacje dostrajające i strukturalne przeprowadzane będą z bankami posiadającymi dostęp do operacji podstawowych.

W uzasadnionych przypadkach, wynikających z oceny bieżącej sytuacji rynkowej, NBP może dokonać zmian w powyższym harmonogramie, zaznaczono także.

Do końca października 2020 r. NBP przedstawi harmonogram operacji otwartego rynku planowanych do przeprowadzenia w listopadzie 2020 r., zapowiedział także bank centralny.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)