Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

NBP sprzedał 7-dniowe bony pieniężne za 118,59 mld zł

5
Podziel się

Narodowy Bank Polski (NBP) sprzedał 7-dniowe bony pieniężne NBP o wartości nominalnej 118 590,6 mln zł, podał bank centralny.

NBP sprzedał 7-dniowe bony pieniężne za 118,59 mld zł
bDIUibQR

Popyt wyniósł 118 590,6 mln zł. Średnia rentowność sięgnęła 0,1%, podał NBP.

Przedstawiając w końcu listopada harmonogram operacji otwartego rynku planowanych do przeprowadzenia w grudniu br. NBP zapowiadał operacje podstawowe, w postaci emisji 7-dniowych bonów pieniężnych NBP, rozliczane w terminie T+0, przeprowadzone w dniach 4, 11, 18, 24, 31 grudnia 2020 r.

Bank centralny zapowiadał, że operacje dostrajające i strukturalne przeprowadzane będą z bankami posiadającymi dostęp do operacji podstawowych.

bDIUibRu
Źródło:
KOMENTARZE
(5)
Adam
2 miesiące temu
Ale 12 mld to 12 000 mln ....
Stary juz..
2 miesiące temu
Wszystko jest dobrze napisane... Tak właśnie finansjera liczy... Pieniądze biorą się właśnie z takich wyliczeń... Czary mary i zarobiliśmy... Czary mary i zadluzylismy 50 mln obywateli... 😁
J22
2 miesiące temu
Państwo dobrobytu w wydaniu PiS opiera się na wysoce ujemnej realnej stopie procentowej czyli dojeniu ciułaczy z kasy. Wszystkie operacje NBP temu służą.
bDIUibRv
Mazur
2 miesiące temu
W tytule kwota w miliardach, a w treści w milionach, domyślam się, że to miliony, ale warto zanim coś się opublikuje, sprawdzić czy jest ok.
PanPiotr
2 miesiące temu
W nagłówku piszą o mld a w artykule o mln tylko ze zera się nie zmieniają