Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

NBP sprzedał 7-dniowe bony pieniężne za 140,82 mld zł

7
Podziel się:

Narodowy Bank Polski (NBP) sprzedał w dostrajającej operacji otwartego rynku 7-dniowe bony pieniężne NBP o wartości nominalnej 140 823,46 mln zł, podał bank centralny.

NBP sprzedał 7-dniowe bony pieniężne za 140,82 mld zł
bEsmbRvp

Popyt wyniósł 140 823,46 mln zł. Średnia rentowność sięgnęła 0,5%, podał NBP.

Przedstawiając w końcu kwietnia harmonogram operacji otwartego rynku planowanych do przeprowadzenia w maju br. NBP zapowiadał operacje podstawowe w postaci emisji 7-dniowych bonów pieniężnych NBP, rozliczane w terminie T+0, zostaną przeprowadzone w dniach 8, 15, 22, 29 maja 2020 r.

Bank centralny zapowiadał, że operacje dostrajające i strukturalne przeprowadzane będą z bankami posiadającymi dostęp do operacji podstawowych.

bEsmbRvS
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(7)
Xenia
rok temu
Nie mają pieniędzy w budżecie ,rezerwy walutowe i złota rozdali ,zadłużamy się potęgę ,moim zdaniem będzie bankructwo kraju .
Macko
rok temu
Glapinski pożyczy kolejne miliardy na obietnice wyborcze naczelnego ksiegowego Polski-Morawieckiego
Bobas
rok temu
Było-mineło... Po co do tego wracać?
bEsmbRvT
Lukasz
rok temu
bankami posiadającymi dostęp do operacji podstawowych - nie wszystkie banki mają bezpośredni dostep do systemu. Niektóre mniejsze banki zalecają zakupy po przez inne większe banki
Lukasz
rok temu
Dostrajajace - czyli, najprawdopodibniej chodzi tu o ściągnięcie pieniądza z rynku. T-0 jest to z tego co kojarze czas wykupu obligacji (T -zalozony termin +0 przesuniecia od tego terminu). Bony pieniężne- chyba nie trzeba tłumaczyć