Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Neinver: Sprzedaż w outletach Factory w Polsce przekroczyła 50 mln zł w maju

0
Podziel się

Odwiedzający w pięciu należących do Neinver outletach Factory w Warszawie (Annopol i Ursus), Poznaniu, Krakowie i Gliwicach wydali ponad 50 mln zł w maju, podała spółka. Sklepy odwiedziło łącznie 650 tys. osób.

Neinver: Sprzedaż w outletach Factory w Polsce przekroczyła 50 mln zł w maju
bDZUdyWJ

W pierwszych dwóch tygodniach maja liczba klientów w centrach Factory w porównaniu do roku poprzedniego kształtowała się na poziomie 80%, a wartość sprzedaży sięgała 70%. Po dobrym starcie tendencja wzrostowa została utrzymana, a różnice wartości sprzedaży i liczby klientów, porównując pierwszy i ostatni tydzień maja, sięgają nawet kilkudziesięciu procent, podano w komunikacie.

"Obserwowane przez nas wyniki pokazują trwałą, często wręcz skokową tendencję wzrostową, a dynamika wartości sprzedaży jest większa niż samej liczby odwiedzających. Klienci ograniczają liczbę wizyt w centrum, ale kupują bardziej kompleksowo, często zaopatrując całą rodzinę. Wydają większe kwoty i mają jasno sprecyzowane cele zakupowe" - powiedziała country head Neinver w Polsce Bożena Gierszewska-Mroziewicz, cytowana w komunikacie.

"Widać nie tylko silną potrzebę dokonania zakupów, ale także większą ufność i motywację klientów do powrotu do zachowań sprzed pandemii. Wzrosty z tygodnia na tydzień były w niektórych outletach skokowe, o kilkadziesiąt procent, a różnica między pierwszym i ostatnim tygodniem maja jest naprawdę duża" - dodała international retail manager Neinver Ewa Spychalska.

bDZUdyWL

Największym powodzeniem w outletach cieszy się obecnie branża sportowa, outdoorowa i artykuły wyposażenia wnętrz. Widać też coraz większe zainteresowanie segmentem modowym, podano także.

Neinver to hiszpańska, wielonarodowa firma specjalizująca się w inwestycjach na rynku nieruchomości komercyjnych i logistycznych, budowaniu obiektów handlowych i zarządzaniu nimi. Neinver w Polsce zarządza siecią outletów Factory: w Warszawie (Annopol i Ursus), Krakowie i Poznaniu oraz centrum Silesia Outlet w Gliwicach i parkiem handlowym Futura w Krakowie.

bDZUdyXm
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)