Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Neuca: Sieć Pratia objęła udziały MTZ Clinical Research

0
Podziel się:

Sieć ośrodków badań klinicznych w Europie Pratia, należąca do Grupy Neuca, objęła 100% udziałów MTZ Clinical Research (MTZ) - firmy specjalizującej się w projektach z zakresu badań klinicznych faz wczesnych, onkologii i hematologii, podała Neuca. Prowadzone przez MTZ projekty wczesnofazowe ("first-in-human") realizowane są w kilku ośrodkach w Europie i kilkunastu na świecie.

Neuca: Sieć Pratia objęła udziały MTZ Clinical Research

MTZ Clinical Research to pierwszy ośrodek badań klinicznych faz wczesnych w Polsce. Specjalizuje się w badaniach fazy I, badaniach faz wczesnych, badaniach fazy III, biorównoważności i biopodobności. Dotychczas przeprowadził ponad 260 badań klinicznych, podano.

"Inwestycja w MTZ Clinical Research w pełni wpisuje się w strategię rozwoju obszaru badań klinicznych w Grupie Neuca i pozwoli nam rozwinąć kompetencje w prowadzeniu badań faz wczesnych oraz biorównoważności i biodostępności. Wierzymy, że wiedza i doświadczenie naszego nowego partnera w tym obszarze w połączeniu z naszymi kompetencjami zarządzania i rozwijania dużej sieci ośrodków badań klinicznych w Polsce i Europie przyniesie istotne synergie i wartość dodaną dla naszej grupy, spółki MTZ i jej zespołu, ale przede wszystkim dla naszych pacjentów, których bezpieczeństwo i komfort są dla nas najważniejsze" - powiedział dyrektor generalny Pratia w Polsce Maciej Jurkun, cytowany w komunikacie.

Zgodnie z postanowieniami umowy, cały zespół MTZ Research pozostaje w firmie i będzie kontynuował obrane kierunki rozwoju spółki, a dzięki transakcji jeszcze większa liczba pacjentów uzyska dostęp do wielu terapii w ramach badań klinicznych, podkreślono.

"Jestem przekonana, że wspólne działania w ramach Grupy Neuca pozwolą nam stać się największym, najnowocześniejszym i referencyjnym ośrodkiem badań klinicznych faz wczesnych w Europie. Z dużą satysfakcją dołączamy do największej sieci ośrodków w Europie - Pratia. Upatrujemy w tym możliwość znaczącego rozwoju dla naszej firmy" - dodała prezes MTZ Teresa Brodniewicz.

"Obserwujemy systematyczny rozwój rynku badań klinicznych w Polsce i na świecie. Świadomość lekarzy oraz pacjentów w zakresie istoty tych badań i płynących z nich korzyści jest coraz wyższa. Pojawienie się pandemii oraz szczepionek, które właśnie powstały dzięki badaniom klinicznych pozytywnie wpłynęło na wizerunek branży. Dzięki nim pacjenci zyskują dostęp zarówno do procedur medycznych, diagnostyki, zakresu badań, nieosiągalnych w klasycznym lecznictwie, jak też do innowacyjnych metod leczenia i leków, niedostępnych w specjalistycznej opiece zdrowotnej" - stwierdził prezes Pratii Tomasz Dąbrowski.

Współpraca z MTZ to kolejna inwestycja Neuki w obszarze badań klinicznych. MTZ dołączyła do Małopolskiego Centrum Medycznego i Examen (obecnie część spółki Pratia) oraz ClinScience (firmy typu CRO, powstałej z połączenia Bioscience i ClinMed Pharma), które są odpowiedzialne za rozwój tego segmentu w Grupie. Przed transakcją nabycia MTZ sieć Pratii obejmowała ponad 70 ośrodków w 5 krajach (Polska, Czechy, Hiszpania, Niemcy, Ukraina), przypomniano.

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Łączny udział spółek z grupy Neuca w krajowym rynku hurtu aptecznego na koniec 2019 r. wyniósł 29,2%.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)