Notowania

2c partners
10.02.2015 13:06

2C Partners chce przejść na rynek główny GPW. Ruszyły zapisy na akcje

Zapisy na akcje spółki potrwają do 24 lutego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(2C Partners)
Łukasz Tylec, prezes 2C Partners

Notowana na NewConnect spółka 2C Partners rozpoczęła zapisy w ramach publicznej emisji akcji o wartości 2,86 mln zł. W planach firma ma większą emisję i przejście na rynek główny GPW pod koniec 2015 r. - poinformowali przedstawiciele spółki.

W ramach emisji akcji serii B spółka 2C Partners, specjalizująca się w restrukturyzacji i rewitalizacji kamienic, zaoferuje 1,3 mln akcji po cenie 2,2 zł za papier. Zapisy potrwają od 10 do 24 lutego. Przydział akcji zaplanowano na 2 marca, a wprowadzenie ich do obrotu na rynku NewConnect - w II kwartale 2015 r.

Środki pozyskane z emisji spółka wykorzysta na zakup kamienicy przy ul. Mińskiej w Warszawie (ok. 1,7 mln zł), dokończenie inwestycji przy ul. Grochowskiej w Warszawie (ok. 0,3 mln zł), a także na finansowanie kapitału obrotowego (ok. 0,66 mln zł).

_ Ta niewielka emisja ma na celu nie tylko pozyskanie kapitału na realizację programu inwestycyjnego, ale także wyjście do szerszego grona inwestorów. Kolejnym krokiem będzie dużo większa emisja i przeniesienie notowań na rynek główny GPW, być może jeszcze pod koniec tego roku _ - poinformował na konferencji Jarosław Ostrowski, dyrektor zarządzający domu maklerskiego Ventus Asset Management, który jest oferującym w procesie emisji akcji 2C Partners.

Na pytanie, jak duża może być kolejna emisja, odpowiedział: _ To będzie pochodną obecnej emisji oraz zachowania się kursu akcji na przestrzeni najbliższych miesięcy. Myślę, że będzie ona kilkukrotnie większa niż ta, którą teraz realizujemy. Prace już ruszyły, została podpisana umowa z oferującym _.

Dodał, że w ramach zapowiadanej emisji, spółka przewiduje specjalną transzę dla inwestorów, którzy obejmą akcje serii B. Obecnie po 42 proc. akcji spółki posiadają prezes Łukasz Tylec i wiceprezes Michał Owsiewski. Pozostali akcjonariusze mają 16 proc.

Po emisji akcji serii B, Tylec i Owsiewski będą posiadali po 38 proc. wszystkich akcji spółki, dotychczasowi akcjonariusze 14 proc. a nowi - 10 proc.

_ Jeśli dojdzie do kolejnej, większej emisji, to jako właściciele nadal będziemy chcieli zachować kontrolę nad spółką _ - poinformował Tylec. Dodał, że poza akcjami, spółka zamierza wyemitować w tym roku także obligacje.

_ Od 2011 r. cyklicznie emitujemy obligacje w niewielkich transzach o wartości 1-4 mln zł. Łącznie wyemitowaliśmy papiery na kilkanaście mln zł. W tym roku planujemy ustanowić program emisji obligacji i zrealizować kolejne emisje, aby finansować nasz program inwestycyjny _ - powiedział.

_ Na rynku jest dużo projektów. Obecnie w realizacji oraz w planach mamy ok. 200 lokali na ok. 10 tys. m kw. _ - dodał Owsiewski.

W 2014 r. 2C Partners zanotowała wzrost przychodów o ponad 130 proc. do 9,3 mln zł. Zysk netto zwiększył się do 4,9 mln zł z 0,42 mln zł. Marża brutto na sprzedaży wyniosła 10,6 proc.

_ Patrząc na projekty w toku, a także zakładając, że obecna emisja akcji i emisje obligacji wpłyną na realizację programu inwestycyjnego, możemy w tym roku osiągnąć podobną rdr dynamikę przychodów _ - skomentował Tylec.

2C Partners prowadzi działalność od 2006 r. W tym czasie zrealizowała 10 projektów na 121 lokali w Warszawie, Sopocie i Gliwicach. Obecnie w trakcie realizacji ma 8 projektów na 126 lokali w Warszawie i Gliwicach. Przedstawiciele spółki poinformowali, że w przyszłości firma zamierza skoncentrować się na rynku warszawskim.

Tagi: 2c partners, giełda, wiadomości, gospodarka, newconnect, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz