Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

NFOŚiGW: Program wsparcia fotowoltaiki dla spółdzielni i wspólnot w ciągu 2 tyg.

2
Podziel się:

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) ogłosi kształt programu wsparcia fotowoltaiki w spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych w ciągu dwóch tygodni, poinformował prezes Piotr Woźny.

NFOŚiGW: Program wsparcia fotowoltaiki dla spółdzielni i wspólnot w ciągu 2 tyg.

"Mamy zamknięte prace koncepcyjne nad tym programem. Planujemy go pilotażowo uruchomić na terenie jednego z województw" - powiedział Woźny podczas konferencji prasowej.

Wyjaśnił, że główne założenia tego instrumentu to: finansowanie pożyczkowe, kierowane do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych; tania pożyczka, której tempo zwrotu skorelowane będzie z konsumowaniem pożytków z fotowoltaiki.

"W terminie dwóch tygodni będziemy komunikować kształt tego programu i to, w którym z wojewódzkich funduszy będzie pilotaż" - dodał prezes.

Zaznaczył też, że środki na pożyczki pochodzić będą ze środków zgromadzonych przez NFOŚiGW i wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

energetyka
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Krakus
3 lata temu
Też mi pomoc, dadzą Spółdzielni kredyt, a mieszkańcy go spłacą. Łaskawcy!
admin
3 lata temu
Nie wszystkie wspólnoty chcą pożyczki ale premie które przesądzą o montażu instalacji. Wspólnoty czekają w blokach startowych od wielu miesięcy i dalej lipa :(