Notowania

Niemieckie stacje Orlenu zaczynają współpracę z handlowym gigantem

Orlen podpisał umowę z dostawcami, którzy zapełnią towarami półki na niemieckich stacjach. Żywność dostarczy gigant, kontrolujący jedna piątą rynku detalicznego w Niemczech.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Orlen Deutschland)
Orlen ma w Niemczech 580 stacji paliw pod marką Star

Od lutego 2019 roku Orlen Deutschland odbiera towary od dwóch dostawców: Edeka Foodservice Convenience oraz DTV Tabak. Pierwszy z nich obsługuje Edeka, czyli największą sieć sklepów w Niemczech, liczącą 4,1 tys. placówek i kontrolującą jedną piątą rynku, z obrotami 52 mld euro rocznie. Dla porównania, Biedronka ma w Polsce 3 tys. sklepów.

W ocenie Orlen Deutschland, nowe umowy pozwolą zwiększyć zakres produktów dostępnych na stacjach paliw pod marką "Star". Edeka będzie odpowiedzialna za dostawy produktów spożywczych, a DTV za produkty tytoniowe oraz segment usług przedpłaconych (pre-paid).

- W firmach Edeka Foodservice Convenience i DTV Tabak zyskaliśmy dwóch silnych partnerów w dwóch obszarach produktowych, co pomoże nam aktywnie kształtować wzrost naszej marki stacji paliw. Obaj charakteryzują się elastycznością logistyczną, silną motywacją i chęcią współpracy. Razem będziemy nadal wyznaczać standardy w zaopatrzeniu- - powiedział prezes Orlen Deutschland Waldemar Bogusch.

Zobacz też: Diesel w Niemczech tańszy niż w Polsce. Ekspert: to chwilowe

Orlen Deutschland z siedzibą w Elmshorn koło Hamburga działa na rynku niemieckim od 2003 roku i zarządza siecią ponad 580 stacji paliw, funkcjonujących pod marką "Star".

Dostawy produktów realizowane przez EDEKA będą miały miejsce dwa razy w tygodniu, a czasami trzy razy. Orlen Deutschland zapowiada też dalszy rozwój współpracy z tą firmą, w tym wspólny rozwój nowych konceptów żywnościowych.

W Polsce sieć sklepów Orlenu pod marką O!Shop liczy 354 placówek i w 2019 roku ma się powiększyć o aż 180. Tę markę koncern planował rozwijać za granicą i najwyraźniej umowa z dostawcami jest tego etapem. Głównym dostawcą dla polskich sklepów Orlenu jest Eurocash, właściciel m.in. sieci Delikatesy Centrum i Mila.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: handel detaliczny, giełda, wiadomości, orlen deutschland, pkn
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-02-2019

DaniZa rządów PiS Polska jest potężna i przy stole a zarządów PO Polska jest w menu i kolonia.

08-02-2019

HeheEdeka to nie jest niemiecka Biedronka. Dyskonty tego typu w Niemczech to Aldi, Netto czy Penny. Na sklep taki jak Edeka nie stać sporej części … Czytaj całość

08-02-2019

K.Edeka to klass Premium, cebulaki

Rozwiń komentarze (12)