Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nomad Electric ma umowy na budowę 13 elektrowni PV na terenie całego kraju

0
Podziel się:

Nomad Electric zawarł umowy na budowę 13 elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 13,55 MWp na terenie całego kraju, podała spółka. W ciągu najbliższych dwóch lat Nomad Electric zapowiedział wybudowanie farm słonecznych o łącznej mocy 100 MWp.

Nomad Electric ma umowy na budowę 13 elektrowni PV na terenie całego kraju
bEEyroxx

"Konsekwentnie wdrażamy plan rozwoju naszego portfela farm słonecznych, który w tym roku zakłada podpisanie umów na budowę ponad 100 MWp. Oprócz współpracy z największymi inwestorami i międzynarodowymi funduszami, chcemy również pozyskiwać projekty od lokalnych przedsiębiorców i firm posiadających duże zapotrzebowanie w zakresie energii elektrycznej" - powiedział prezes Nomad Electric Paweł Czaus, cytowany w komunikacie.

Firma podkreśla udział polskich firm w całym łańcuchu wartości. W przypadku projektów o mocy do 1 MWp udział ten szacowany jest nawet na 70%.

"Intensywnie poszukujemy projektów zarówno w Polsce, ale także przygotowujemy się do rozwoju poza granicami kraju, w szczególności we Włoszech, Hiszpanii i Portugalii. Chcemy budować silną polską markę wszędzie tam, gdzie istnieją szanse na dynamiczny rozwój" - dodał prezes.

bEEyroxz

Spółka zapowiada również wdrożenie kolejnych innowacyjnych rozwiązań zwiększających produktywność farm. Jako pierwsza zrealizowała budowę farmy z wykorzystaniem modułów dwustronnych (bifacial), które według badań zwiększają produktywność nagruntowych instalacji PV o 7-10%, podano także.

Nomad Electric jest generalnym wykonawcą farm fotowoltaicznych. Firma kompleksowo wdraża projekty fotowoltaiczne w formule EPC (engineering, procurement, construction), czyli od etapu projektowania, przez dostawę komponentów, aż po budowę. Drugim obszarem działań Nomad Electric są usługi O&M (operations and maintenance). Obejmują one serwis techniczny i administracyjny dla elektrowni fotowoltaicznych, w tym usługi monitoringu 24/7, serwisu prewencyjnego i serwisu naprawczego oraz zarządzania aktywami na terenie całej Polski

bEEyroya
energetyka
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)