Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
09.04.2020 13:47

Notowania CD Projektu rosną o 6 proc. po świetnych wynikach

W czwartek na warszawskim parkiecie doskonale radzi sobie CD Projekt, którego notowania rosną po południu o 6 proc. Wcześniej kurs producenta gier zwyżkował nawet o 8 proc. do 333,9 zł. i był najwyższy w historii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
CD Projekt przedstawił świetne wyniki za 2019 rok. Data premiery "Cyberpunk 2077" bez zmian. (Fot: CD Projekt)

W tym samym czasie indeks największych spółek (WIG20) znajduje się lekko nad kreską.

W środę wieczorem CD Projekt przedstawił świetne wyniki za 2019 rok. Zysk spółki wzrósł w porównaniu z poprzednim rokiem o 60 proc. do 175,32 mln zł. Natomiast przychody ze sprzedaży zwiększyły się o 43 proc. do 521,27 mln zł.

To w dużej mierze zasługa bardzo mocnego czwartego kwartału, w którym zysk netto wyniósł 108,9 mln zł, co oznacza wzrost o 163 proc., w porównaniu z zyskiem wygenerowanym rok wcześniej.

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

- Zarówno od strony poziomu sprzedaży jak i wyniku netto grupy IV kw. 2019 roku był najlepszą końcówką roku w naszej historii. Jesteśmy bardzo zadowoleni z niesłabnącej popularności "Wiedźmina 3, tym bardziej, że już za kilka tygodni gra skończy 5 lat – powiedział wiceprezes spółki ds. finansowych Piotr Nielubowicz.

CD Projekt czuje się komfortowo w kwestii debiutu gry "Cyberpunk 2077" w zapowiadanym wcześniej terminie 17 września 2020 r.

- Czujemy się komfortowo z wrześniową datą. [...] Gra ma postać skończoną. Obecnie zajmujemy się m.in. usuwaniem błędów i wygładzaniem pewnych aspektów, to kwestia wielu drobniejszych czynności - powiedział Nowakowski podczas telekonferencji.

Zarząd CD Projektu zamierza zaproponować akcjonariuszom uruchomienie programu motywacyjnego na lata 2020-2025, którego jednym z celów ma być osiągnięcie w tym okresie sumy skonsolidowanych wyników netto w wysokości 10 mld zł.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: wiadomości, wiadomości, wiadomości, giełda, cd project, cyberpunk, wiedźmin
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-04-2020

GraczA co tu robić skoro gry tak samo wiarygodne co wiadomości w TVP pis pozdrawiam

Rozwiń komentarze (1)