Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Notowania ropy Brent pozostają w okolicach 39 USD za baryłkę

14
Podziel się

Warszawa, 04.06.2020 (ISBnews/ Superfund TFI) - Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej na razie cały czas przynosi siłę strony popytowej. Notowania ropy jednak nie pokazują już takiej dynamiki wzrostów jak w poprzednich tygodniach, jedynie utrzymują wypracowane wcześniej poziomy. Cena ropy WTI porusza się w okolicach 36 USD za baryłkę, podczas gdy notowania ropy Brent nie zdołały pokonać bariery na poziomie 40 USD za baryłkę i pozostały w okolicach 39 USD za baryłkę.

Notowania ropy Brent pozostają w okolicach 39 USD za baryłkę
(Flickr)
bErGDzyt

Mimo że ceny ropy naftowej w tym tygodniu poruszają się przez większość czasu w konsolidacji, to nie można powiedzieć, że na tym rynku niewiele się dzieje. Zarówno raporty dotyczące rynku ropy, jak i wydarzenia polityczne, dostarczają wielu emocji.

W kwestii raportów, warto wspomnieć oczywiście o danych Departamentu Energii USA, dotyczących zapasów paliw w Stanach Zjednoczonych. Raport ten pokazał, że w poprzednim tygodniu zapasy ropy w USA nieoczekiwanie spadły o ponad 2 mln baryłek. Jednak jednocześnie zapasy benzyny i destylatów wzrosły bardziej niż tego oczekiwano. Całość tych informacji okazała się więc dla cen ropy naftowej dość neutralna.

Zapasy ropy naftowej nadal mają istotne znaczenie w kształtowaniu nastrojów inwestorów, jednak w tym tygodniu równie ważna jest polityka, a dokładniej, planowane spotkanie OPEC+ i decyzja w sprawie wielkości cięć produkcji w kolejnych miesiącach. Wokół tej sprawy pojawiło się wiele niejasności, głównie za sprawą nieustalonej daty takiego spotkania.

bErGDzyv

Bez oficjalnego spotkania najprawdopodobniej nie dojdzie do deklaracji w sprawie utrzymania również w lipcu dotychczasowych rekordowych cięć ropy naftowej. O ile wstępnie Arabia Saudyjska i Rosja wyraziły chęć takiego rozwiązania, to muszą je zaakceptować także pozostałe kraje, które podpisały porozumienie naftowe, a bez oficjalnego spotkania o taką akceptację będzie trudno.

Paweł Grubiak - prezes zarządu, doradca inwestycyjny w Superfund TFI

bErGDzyW
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(14)
jestem za
rok temu
Gość wygrał wybory i nikt nie wierzył, że zrealizuje co zapowiedział. Mówili, że nie ma „piniendzy”. A tu zaskoczenie. Nie dość, że jest niższy wiek emerytalny, 500+ na wszystkie dzieci, emerytury 13 i 14 to deficytu prawie nie ma. Rozgonili mafie VATowskie i jest na dzieci i dla emerytów.
ozi
rok temu
2 miliony nowych miejsc pracy, spadek bezrobocia o kilkaset tysięcy ludzi i to bez exodusu za granicę. Teraz trzeba to utrzymać. Nie spierzmy tego!
Justyna
rok temu
Duda był w każdym powiecie w Polsce, odwiedzał nawet miasta w których nigdy nawet nikt powyżej posła nie był. Zna ludzi, zna życie
bErGDzyX
mar
rok temu
Trzaskowski to hipokryta – rysuje się na konserwatyste, a dzieci do komunii nie posłali, bo kościół przeciw aborcji jest. To lewak ostateczny, finansuje LGBT i inne bezeceństwa. Gorszy niż Biedroń, bo ten chociaż się nie kryje.
Justyna
rok temu
Ego Trzaskowskiego jest takie wielkie, że będzie pewnie mieszkał i w Pałacu i w Belwederze. Na wakacje naraz będzie wypoczywał w dwóch rezydencajch, a wizyty zagraniczne będzie organizował dwoma samolotami. Jest gorszy niż Grodzki.