Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
04.06.2020 11:27

Notowania ropy Brent pozostają w okolicach 39 USD za baryłkę

Warszawa, 04.06.2020 (ISBnews/ Superfund TFI) - Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej na razie cały czas przynosi siłę strony popytowej. Notowania ropy jednak nie pokazują już takiej dynamiki wzrostów jak w poprzednich tygodniach, jedynie utrzymują wypracowane wcześniej poziomy. Cena ropy WTI porusza się w okolicach 36 USD za baryłkę, podczas gdy notowania ropy Brent nie zdołały pokonać bariery na poziomie 40 USD za baryłkę i pozostały w okolicach 39 USD za baryłkę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)

Mimo że ceny ropy naftowej w tym tygodniu poruszają się przez większość czasu w konsolidacji, to nie można powiedzieć, że na tym rynku niewiele się dzieje. Zarówno raporty dotyczące rynku ropy, jak i wydarzenia polityczne, dostarczają wielu emocji.

W kwestii raportów, warto wspomnieć oczywiście o danych Departamentu Energii USA, dotyczących zapasów paliw w Stanach Zjednoczonych. Raport ten pokazał, że w poprzednim tygodniu zapasy ropy w USA nieoczekiwanie spadły o ponad 2 mln baryłek. Jednak jednocześnie zapasy benzyny i destylatów wzrosły bardziej niż tego oczekiwano. Całość tych informacji okazała się więc dla cen ropy naftowej dość neutralna.

Zapasy ropy naftowej nadal mają istotne znaczenie w kształtowaniu nastrojów inwestorów, jednak w tym tygodniu równie ważna jest polityka, a dokładniej, planowane spotkanie OPEC+ i decyzja w sprawie wielkości cięć produkcji w kolejnych miesiącach. Wokół tej sprawy pojawiło się wiele niejasności, głównie za sprawą nieustalonej daty takiego spotkania.

Bez oficjalnego spotkania najprawdopodobniej nie dojdzie do deklaracji w sprawie utrzymania również w lipcu dotychczasowych rekordowych cięć ropy naftowej. O ile wstępnie Arabia Saudyjska i Rosja wyraziły chęć takiego rozwiązania, to muszą je zaakceptować także pozostałe kraje, które podpisały porozumienie naftowe, a bez oficjalnego spotkania o taką akceptację będzie trudno.

Paweł Grubiak - prezes zarządu, doradca inwestycyjny w Superfund TFI

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-06-2020

lacaGość wygrał wybory i nikt nie wierzył, że zrealizuje co zapowiedział. Mówili, że nie ma „piniendzy”. A tu zaskoczenie. Nie dość, że jest niższy wiek … Czytaj całość

23-06-2020

Wojciech KTrzaskowski trzyma w ratuszu Rabieja, który się nago fotografuje ze swoim partnerem-gejem i chce, żeby takie pary jak on mogły adoptować dzieci. … Czytaj całość

23-06-2020

JustynaEgo Trzaskowskiego jest takie wielkie, że będzie pewnie mieszkał i w Pałacu i w Belwederze. Na wakacje naraz będzie wypoczywał w dwóch rezydencajch, a … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (14)