Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowak z MF: Rezerwa środków na rachunkach budżetowych to ok. 120 mld zł we IX

0
Podziel się:

Rezerwa płynnych środków złotowych i walutowych na rachunkach budżetowych wyniosła ok. 120 mld zł na koniec września, poinformował wiceminister finansów Piotr Nowak. Miesiąc wcześniej wysokość rezerwy wynosiła ok. 125 mld zł.

Nowak z MF: Rezerwa środków na rachunkach budżetowych to ok. 120 mld zł we IX

"Na koniec września rezerwa płynnych środków złotowych i walutowych na rachunkach budżetowych wyniosła ok. 120 mld zł. Stopnień sfinansowania potrzeb pożyczkowych wynikających z przyjętej przez Radę Ministrów nowelizacji tegorocznego budżetu wynosi ok. 98%" - napisał Nowak w komentarzu do informacji o podaży papierów skarbowych na IV kw.

W październiku planowane są dwa przetargi zamiany, a do końca roku, w zależności od uwarunkowań budżetowych i rynkowych, dodatkowo jeszcze jeden przetarg sprzedaży i dwa zamiany lub też trzy przetargi zamiany.

"W sierpniu zadłużenie w skarbowych papierach wartościowych na rynku krajowym spadło o 3,1 mld zł. Zaangażowanie banków krajowych zmniejszyło o 3,6 mld zł, a inwestorów zagranicznych o 1,1 mld zł, podczas gdy zaangażowanie krajowych inwestorów pozabankowych wzrosło o 1,6 mld zł" - napisał dalej wiceminister.

Wcześniej w tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki informował, że prefinansowanie potrzeb przyszłorocznego budżetu sięgnęło już ok. 100 mld zł.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)