Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Nowak z MF: Rezerwa środków na rachunkach budżetowych to ok. 125 mld zł w VII

0
Podziel się:

Rezerwa płynnych środków złotowych i walutowych na rachunkach budżetowych wyniosła ok. 125 mld zł na koniec lipca, poinformował wiceminister finansów Piotr Nowak. Miesiąc wcześniej wysokość rezerwy wynosiła ok. 107 mld zł.

Nowak z MF: Rezerwa środków na rachunkach budżetowych to ok. 125 mld zł w VII
(Shutterstock)
bEEAHvkl

"Na koniec lipca rezerwa płynnych środków złotowych i walutowych na rachunkach budżetowych wyniosła ok. 125 mld zł. Sytuacja płynnościowa budżetu jest dobra. Przy w pełni sfinansowanych potrzebach pożyczkowych wynikających z ustawy budżetowej jesteśmy przygotowani na oczekiwane ich zwiększenie" - napisał Nowak w komentarzu do planu podaży skarbowych papierów wartościowych w sierpniu 2020 r.

W czerwcu zadłużenie w obligacjach skarbowych na rynku krajowym wzrosło o 0,5 mld zł, poinformował wiceminister.

"Zaangażowanie banków krajowych (w tym NBP) zwiększyło się o 6,6 mld zł do poziomu 425,1 mld zł, podczas gdy zaangażowanie krajowych inwestorów pozabankowych zmniejszyło się o 1,6 mld zł do 205,2 mld zł, a inwestorów zagranicznych o 4,5 mld zł do 137,3 mld zł. W przypadku bonów skarbowych miały miejsce niewielkie przepływy pomiędzy inwestorami, w których efekcie na koniec miesiąca z łącznej kwoty zadłużenia 17,7 mld zł sektor bankowy posiadał 14,3 mld zł, sektor pozabankowy 3,1 mld zł, a inwestorzy zagraniczni 0,3 mld zł" - napisał także Nowak.

bEEAHvkn

W piątek Ministerstwo Finansów zapowiedziało, że w tym miesiącu zorganizuje jeden przetarg zamiany obligacji - 6 sierpnia.

bEEAHvkO
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)