Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
DSŁ
|
aktualizacja

Nowy zastępca szefa KNF. Będzie odpowiadał za banki

3
Podziel się:

Banki będą pod nadzorem nowego człowieka. Premier powołał Marcina Mikołajczyka na zastępce przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego.

Nowy zastępca szefa KNF. Będzie odpowiadał za banki.
Nowy zastępca szefa KNF. Będzie odpowiadał za banki. (money.pl)

Premier Mateusz Morawiecki powołał - na wniosek przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) - Marcina Mikołajczyka na stanowisko zastępcy przewodniczącego Komisji. Marcin Mikołajczyk będzie odpowiedzialny w Urzędzie KNF za nadzór nad Pionem Nadzoru Bankowego i obejmie obowiązki z dniem 31 maja 2021 r., podała Komisja.

"Marcin Mikołajczyk posiada blisko 20-letnie, praktyczne doświadczenie w działalności nadzorczej, w tym dotyczące specyfiki działania banków komercyjnych oraz funkcjonowania sieci bezpieczeństwa finansowego. Od 2009 r. sprawował stanowiska kierownicze w Urzędzie KNF w obszarze nadzoru bankowego, analizy i oceny sytuacji ekonomicznej sektora bankowego, monitorowania ryzyka oraz przestrzegania norm ostrożnościowych przez banki komercyjne. Od 2017 r. zastępca dyrektora Departamentu Bankowości Komercyjnej i Specjalistycznej oraz Instytucji Płatniczych (obecnie Departament Bankowości Komercyjnej i Specjalistycznej) odpowiedzialny za nadzór nad sektorowymi działaniami analitycznymi i nadzorem bieżącym nad systemowo ważnymi bankami. Uczestniczył w licznych, istotnych projektach związanych z nadzorem sprawowanym nad sektorem bankowym w Polsce" - czytamy w komunikacie.

Ze wskazania Urzędu KNF jest członkiem krajowych i międzynarodowych gremiów, zajmujących się działalnością nadzorczą, analityczną i regulacyjną w zakresie sektora bankowego.

Mikołajczyk ukończył studia magisterskie na kierunku Finanse i Bankowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, posiada stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych. Jest pracownikiem naukowym i nauczycielem akademickim w Instytucie Bankowości SGH. Jest także aktywny w obszarze działalności uczelnianej, pełni funkcje promotora prac licencjackich i magisterskich i jest autorem publikacji o tematyce związanej z bankowością i finansami, podano także.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
jes
rok temu
A kiedy proces Chrzanowskiego? Czy już po cichu ułaskawiony, przed wyrokiem jak Kamiński, przez naszego dzielnego "prezydęta"?
Akcjonariusze
rok temu
Czy w pakiecie ma Białołękę?
Ech
rok temu
Rodzina na swoim, w sensie na moim