Notowania

finanse
27.01.2020 09:58

Nowym właścicielem Prosta Office Center został fundusz KGAL

Cromwell Property Group, pełniący rolę asset managera budynku biurowego Prosta Office Center sfinalizował sprzedaż warszawskiej nieruchomości. Nowym właścicielem obiektu został fundusz KGAL, podała firma Savills, która doradzała Cromwell Property Group w procesie sprzedaży.

Podziel się
Dodaj komentarz

Budynek Prosta Office Centre został oddany do użytku w 2006 r. Nieruchomość oferuje ok. 20 tys. m2 nowoczesnej powierzchni biurowej. Obiekt zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie zachodnich obrzeży warszawskiego Śródmieścia, podano.

"Sprzedaż budynku Prosta Office Center wpisuje się w naszą strategię. Z sukcesem zarządzaliśmy nieruchomością, wprowadzając w tym czasie szereg usprawnień w budynku, które pozwoliły przyciągnąć nowych najemców oraz przedłużyć obowiązujące umowy najmu. Prosta Office Center to mojej ocenie znakomity produkt inwestycyjny zlokalizowany w szybko rozwijającej się dzielnicy biznesowej" - powiedział dyrektor Cromwell Property Group na Europę Środkowo-Wschodnią Karol Pilniewicz, cytowany w komunikacie.

W 2018 r. fundusz KGAL nabył swoją pierwszą nieruchomość zlokalizowaną w Polsce, którą był warszawski budynek biurowy Spark C. W debiucie na polskim rynku inwestora wspierała wówczas firma doradcza Savills, podano również.

"Prosta Office Centre to jeden z pierwszych nowoczesnych budynków biurowych, jaki powstał w rejonie ronda Daszyńskiego, na długo zanim okolica ta przeistoczyła się w najszybciej rozwijający się obszar biznesowy w Warszawie, z ponad 400 000 m2 powierzchni biurowej w budowie. Jestem przekonany, że ta nieruchomość zyska dzięki powstającym wokół inwestycjom, które dodatkowo zwiększą atrakcyjność tej lokalizacji" - dodał dyrektor w dziale doradztwa inwestycyjnego w Savills Polska Marek Paczuski.

Tagi: finanse, bankowość, budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz