Notowania

handel detaliczny
13.05.2019 08:54

Oceanic wnioskuje do UOKiK ws. przejęcia L'biotica

Oceanic złożył wniosek od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) ws. przejęcia kontroli nad L'biotica, podał Urząd.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wniosek wpłynął 7 maja, sprawa jest w toku.

"Koncentracja zostanie dokonana w formie przejęcia przez Oceanic S.A. wyłącznej kontroli nad L'biotica sp. z o.o., tj. zgodnie z art. 13 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tekst jednolity z dnia 01 lutego 2019 r., Dz. U. z 2019 r. poz. 369)" - czytamy w komunikacie.

Głównym przedmiotem działalności Oceanic jest opracowywanie, wytwarzanie i hurtowa dystrybucja oraz sprzedaż kosmetyków (w szczególności kosmetyków antyalergicznych i dermokosmetyków) w Polsce i za granicą (blisko 40 krajów).

Oceanic jest podmiotem dominującym w grupie kapitałowej Oceanic. W skład Grupy Kapitałowej Oceanic, poza Oceanic wchodzi spółka Desir Paris sp. z o.o., prowadząca działalność w zakresie sprzedaży detalicznej odzieży.

Głównym przedmiotem działalności L'biotica jest hurtowa sprzedaż (wprowadzanie do obrotu) oraz dystrybucja kosmetyków. L'biotica obecnie należy do grupy kapitałowej Waterland, niezależnego funduszu private equity.

Tagi: handel detaliczny, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz