Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rezygnacja
25.06.2020 15:23

Odchodzi prezes PBS Finanse. Spółka potwierdziła rezygnację Dariusza Blicharza

24 czerwca wpłynęła rezygnacja Dariusza Blicharza ze stanowiska prezesa PBS Finanse. Ma to nastąpić 3 lipca 2020 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Unsplash.com)
Prezes PBS Finanse złożył rezygnację (zdj. ilustracyjne).

O rezygnacji prezesa Dariusza Blicharza poinformował zarząd PBS Finanse. Przyczyną ma być nieustosunkowanie się rady nadzorczej w kwestii koncepcji zarządu dot. dalszej działalności spółki po rozwiązaniu umowy agencyjnej z Bankiem PBS.

Znaczenie również miał potencjalny konflikt interesów, który wynika z powodu zgłoszenia roszczenia wobec Banku Nowego BFG. Jak tłumaczył Dariusz Blicharz w oświadczeniu, członkowie rady nadzorczej są pracownikami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, czyli jedynego akcjonariusza Banku Nowego BFG.

Odchodzący prezes tłumaczy również, że na jego decyzję wpłynęły "okoliczności związane ze zmianą składu" rady nadzorczej. Prezes uznał tym samym, że główny akcjonariusz PBS Finansów złożył na ręce obecnego zarządu "swoiste wotum nieufności".

Zobacz też: Nowy podatek i wyższa kwota wolna. Tego chce Waldemar Witkowski

"Jak wynika ze złożonego oświadczenia, termin rezygnacji związany jest z faktem, że obecna rada od 02 czerwca 2020r funkcjonuje w niepełnym składzie i natychmiastowa rezygnacja spowodowałaby niedające się usunąć w krótkim czasie skutki w postaci braku prawidłowej reprezentacji. Stąd też czas na uzupełnienie składu rady, oraz znalezienie następcy" - napisano w komunikacie spółki.

Grupa Kapitałowa PBS - Finanse jest grupą spółek działających w branży usług finansowych, specjalizującą się w następujących obszarach: pożyczki dla osób fizycznych, leasing finansowy oraz obsługa i doradztwo.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rezygnacja, prezes, pbs finanse, giełda, wiadomości, wiadomości, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-06-2020

999teraz beda wszyscy wiac w historii kraju nie bylo takiej wyrwy w budzecie ludzie wierzycie MORAWIECKIEMU no nie klamie zapamietajcie klamie.

Rozwiń komentarze (1)