Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Odchodzi prezes PBS Finanse. Spółka potwierdziła rezygnację Dariusza Blicharza

1
Podziel się

24 czerwca wpłynęła rezygnacja Dariusza Blicharza ze stanowiska prezesa PBS Finanse. Ma to nastąpić 3 lipca 2020 roku.

Prezes PBS Finanse złożył rezygnację (zdj. ilustracyjne).
Prezes PBS Finanse złożył rezygnację (zdj. ilustracyjne). (Unsplash.com)
bErVPCxx

O rezygnacji prezesa Dariusza Blicharza poinformował zarząd PBS Finanse. Przyczyną ma być nieustosunkowanie się rady nadzorczej w kwestii koncepcji zarządu dot. dalszej działalności spółki po rozwiązaniu umowy agencyjnej z Bankiem PBS.

Znaczenie również miał potencjalny konflikt interesów, który wynika z powodu zgłoszenia roszczenia wobec Banku Nowego BFG. Jak tłumaczył Dariusz Blicharz w oświadczeniu, członkowie rady nadzorczej są pracownikami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, czyli jedynego akcjonariusza Banku Nowego BFG.

Odchodzący prezes tłumaczy również, że na jego decyzję wpłynęły "okoliczności związane ze zmianą składu" rady nadzorczej. Prezes uznał tym samym, że główny akcjonariusz PBS Finansów złożył na ręce obecnego zarządu "swoiste wotum nieufności".

bErVPCxz
Zobacz także: Zobacz też: Nowy <a href="https://money.pl/podatki/">podatek</a> i wyższa kwota wolna. Tego chce Waldemar Witkowski

"Jak wynika ze złożonego oświadczenia, termin rezygnacji związany jest z faktem, że obecna rada od 02 czerwca 2020r funkcjonuje w niepełnym składzie i natychmiastowa rezygnacja spowodowałaby niedające się usunąć w krótkim czasie skutki w postaci braku prawidłowej reprezentacji. Stąd też czas na uzupełnienie składu rady, oraz znalezienie następcy" - napisano w komunikacie spółki.

Grupa Kapitałowa PBS - Finanse jest grupą spółek działających w branży usług finansowych, specjalizującą się w następujących obszarach: pożyczki dla osób fizycznych, leasing finansowy oraz obsługa i doradztwo.

bErVPCxF

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErVPCya
KOMENTARZE
(1)
999
rok temu
teraz beda wszyscy wiac w historii kraju nie bylo takiej wyrwy w budzecie ludzie wierzycie MORAWIECKIEMU no nie klamie zapamietajcie klamie.