Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
20.03.2020 08:45

Orbis kupił nieruchomość w Krakowie wartą 9,2 mln zł netto, wybuduje tam hotel

Orbis zawarł umowę, na podstawie której nabył nieruchomość (działkę gruntu) o łącznej powierzchni 595 m2, położoną w Krakowie przy ulicy Worcella 6, za cenę 9,2 mln zł netto, powiększoną o należną stawkę podatku od towarów i usług (VAT), podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Nabycie nieruchomości związane jest z planowaną inwestycją własną emitenta (budową hotelu), którą emitent zamierza zrealizować na powyższej nieruchomości oraz na sąsiadującej nieruchomości położonej przy ulicy Worcella 8" - czytamy w komunikacie.

Umowa sprzedaży nieruchomości zawarta została po spełnieniu się warunków określonych w przedwstępnej umowie sprzedaży, w postaci przeniesienia na Orbis decyzji o warunkach zabudowy oraz wyburzenia budynku, który był posadowiony na nieruchomości, podano również.

Orbis to największa w Polsce i w Europie Wschodniej grupa inwestująca w nieruchomości hotelowe. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. Strategicznym inwestorem Orbisu jest Accor SA.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-03-2020

nie wiem to pytamA to nie jest kolejna ukryta spółka developera czasem bo coś mi tu nie pasuje. Orbis to postkomunistyczna firma,jak to jeszcze przeżyło do tych czasów … Czytaj całość

20-03-2020

zasas15 tys. za m netto. A działka 595 m wielkości pod domek jednorodzinny.

19-04-2020

romkojakikolwiek hotel nie powstanie jeszcze w krakowie to moje serce i tak należeć będzie do best western premier. nocuję tylko i wyłącznie w tym miejscu, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)