Notowania

Przejdź na
rynek spożywczy
09.07.2019 09:04

OSM w Kole i OSM w Ostrowie Wlkp. wnioskują do UOKiK ws. połączenia

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole i Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Ostrowie Wielkopolskim złożyły wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) ws. połączenia, podał Urząd.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wniosek wpłynął 1 lipca, sprawa jest w toku.

"Połączenie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole i Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Ostrowie Wielkopolskim nastąpi na podstawie przepisów art. 96-102 ustawy z dnia 16.09.1982 r. - Prawo spółdzielcze (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 1285), z tym, że Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole będzie spółdzielnią przejmującą, a Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Ostrowie Wielkopolskim spółdzielnią przejmowaną" - czytamy w komunikacie.

Uczestnicy koncentracji prowadzą działalność w zakresie produkcji wyrobów mleczarskich oraz skupu mleka. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole prowadzi skup mleka na terenie 5 województw - wielkopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, opolskiego i kujawsko-pomorskiego, natomiast Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Ostrowie Wielkopolskim prowadzi skup mleka na terenie 1 województwa - wielkopolskiego. Produkty łączących się spółdzielni są sprzedawane na terenie całej Polski.

Tagi: rynek spożywczy, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz