Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ANA
|

Ostry zjazd na złocie. Najtańsze od 11 miesięcy

23
Podziel się

W poniedziałek cena złota spadła do najniższego poziomu od 11 miesięcy. We wtorek rano widać lekkie odbicie, jednak notowania kruszcu wciąż utrzymują się poniżej ważnego poziomu 1,7 tys. dolarów za uncję, co otwiera pole do dalszych zniżek.

Ostry zjazd na złocie. Najtańsze od 11 miesięcy
Cena złota spadła poniżej 1,7 tys. dolarów za uncję
bDSclAMl

Impulsem do spadku notowań kruszcu było wyraźne umocnienie amerykańskiego dolara. Zwykle jest to zły omen – dolar umacnia się najczęściej w kryzysowych sytuacjach. Wczoraj widać to było bardzo wyraźnie na rynku walut wschodzących, które traciły. Rykoszetem dostało też złoto.

Notowaniom kruszcu nie sprzyjał również wzrost rentowności obligacji skarbowych USA oraz wzrost na rynkach akcji.

W poniedziałek na zamknięciu sesji kurs złota spadł do 1 678 dolarów za uncję. To najniższy kurs zamknięcia od kwietnia ubiegłego roku. We wtorek rano widać odbicie, jednak cena złota utrzymuje się poniżej 1,7 tys. dolarów za uncję (po godz. 9.30 wynosi ok. 1 690 dolarów).

bDSclAMn
Zobacz także: Reforma OFE to rewolucja w emeryturach. Co stanie się z pieniędzmi?

Przypomnijmy, że cena złota – które jest uważane za "bezpieczną przystań” i zyskuje w czasie kryzysu - wystrzeliła po wybuchu pandemii, przekraczając w sierpniu poziom 2 tys. dolarów za uncję.

"Wydaje się, że dopóki kurs nie wróci powyżej poziomu 1,7 tys. dolarów, należy oczekiwać dalszej przeceny. Patrząc technicznie na szeroki horyzont czasowy, pokonanie wsparcia przy wspomnianym poziomie 1,7 tys. dolarów, otwiera drogę w do spadków nawet do 1 585 dolarów, gdzie wypada kolejna kluczowa podpora popytowa” – oceniają analitycy XTB.

bDSclAMt

Notowania złota w ciągu ostatniego tygodnia:

Notowania złota w ciągu ostatnich pięciu lat:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSclAMO
giełda
gospodarka
surowce
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(23)
EXE
miesiąc temu
Spekulacje. Zależy czy ktoś inwestuje krótko czy długoterminowo. Jak spadnie to należy dokupić i tyle.
Zyzio
miesiąc temu
Nie dostało rykoszetem tylko nastąpiła realizacja zysków dużego kapitału spekulacyjnego.Znaczy to,że na horyzoncie widać jakiś lepszy geszeft.
Polak
miesiąc temu
Gra na rynku spekulacyjnym.
bDSclAMP
Adamx
miesiąc temu
Będzie poniżej 1600
Mimo
miesiąc temu
Teraz czas na BTC
...
Następna strona