Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Panattoni otworzyło centrum log. DSV Solutions w Skarbimierzu dla Mondelz Int.

1
Podziel się

Panattoni zakończyło budowę centrum logistycznego dla DSV Solutions o powierzchni 8 260 m2 w Skarbimierzu, podała spółka. Obiekt BTS jest dedykowany obsłudze logistycznej dwóch zakładów produkcyjnych Mondelz International, znajdujących się w sąsiedztwie - fabryki czekolady oraz fabryki gum i cukierków. Inwestycja powstała na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a operacje logistyczne w obiekcie rozpoczęły się 2 tygodnie przed terminem - pod koniec kwietnia br.

Panattoni otworzyło centrum log. DSV Solutions w Skarbimierzu dla Mondelz Int.
(Pixabay)
bEpBoZmd

"Panattoni ukończyło realizację centrum logistycznego w formule BTS dla DSV Solutions w Skarbimierzu. Powierzchnia obiektu wyniosła 8 260 m2. Część magazynowa (7500 m2) podzielona została na 3 segmenty - w strefie ambientowej składowane są opakowania i materiały okołoprodukcyjne, a w pozostałych dwóch znajdują się magazyny czekolady oraz gum i cukierków - produkty te są dostarczane z działających w sąsiedztwie fabryk Mondelz International. Inwestycja spełnia wymagania HACCP, czyli Systemu Analizy Zagrożeń Krytycznych Punktów Kontroli. Dodatkowo wyposażona została w nowoczesną technologię kontroli temperatury za pomocą mappingu pirometrów - urządzenia informują o stanie temperatury i powietrza. Dzięki temu możliwa jest zdalna kontrola parametrów, a także utrzymanie temperatury na stałym poziomie, między 10 a 20 stopni oraz 65% wilgotność powietrza" - czytamy w komunikacie.

Ponadto na potrzeby prowadzonych operacji hala została podniesiona do 12 metrów, a nośność posadzki wynosi 8 ton na m2. Najemca skorzysta również z 11 doków. Oprócz części magazynowej DSV Solutions otrzymało dostęp do 225 m2 biur.

"Nasza trójstronna współpraca z DSV Solutions i Mondelz International to pokaz profesjonalizmu. W obliczu pandemii i powstałych w związku z nią obostrzeń, pokazaliśmy, że doskonale radzimy sobie również w sytuacjach trudnych. Dostarczyliśmy obiekt na czas, a klient rozpoczął operacje logistyczne 2 tygodnie przed terminem. Jestem dumny zarówno z naszego zespołu, jak i naszych partnerów" - podsumował dyrektor zarządzający BTS Group w Panattoni Marek Foryński, cytowany w komunikacie.

bEpBoZmf

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie.

bEpBoZmG
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Roman
rok temu
Firma produkcyjna, wynajmuje powierzchnie magazynową od firmy logistycznej, która to z kolei wynajmuje budynek od firmy deweloperskiej. A to tylko początek łańcucha pośredników, który narzuca sobie marże a na końcu klient płaci wysoką cenę za marnej jakości produkt.