Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
24.06.2020 09:52

Patkowski z MF: Około 6 mld zł trafi do samorządów w formie bonu inwestycyjnego

Około 6 mld zł trafi do gmin i powiatów w formie bonu inwestycyjnego. Środki będą rozdzielane według ściśle określonego algorytmu na wniosek jednostek samorządu terytorialnego, poinformował wiceminister finansów Piotr Patkowski.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Środki te dostaną zarówno wszystkie gminy, jak i wszystkie powiaty tzw. ziemskie. Grodzkie zostaną ujęte w tym wskaźniku gminy, więc już nie dostaną po raz kolejny jako powiaty. I na gminy trafia 5 mld zł, na powiaty [...] 1 mld zł" - powiedział Patkowski w TVP3 w wypowiedzi zamieszczonej na profilu Ministerstwa Finansów na Twitterze.

Zaznaczył, że inicjatywa bonu inwestycyjnego to postulat prezydenta, skierowany do rządu.

"Pieniądze te będą rozdawane według ściśle określonego algorytmu, w związku z tym nie będzie [...] uznaniowości, [...] tylko będzie jasny algorytm, który każdemu będzie przydzielał środki" - podkreślił.

MF chce, aby środki te były przyznawane "możliwie najprościej" i dlatego po skierowaniu wniosku gminy i powiaty takie środki otrzymają.

"Co istotne, te pieniądze będą mogły być kierowane tylko na inwestycje. Nie na nowe etaty, nie na nowe urzędy, ale na inwestycje" - zapowiedział Patkowski.

Zaznaczył, że rodzaj inwestycji zależał będzie od decyzji władz i społeczności lokalnych.

"To, jaka to będzie inwestycja zostawiamy do decyzji wójta, burmistrza, zarządu powiatu czy to będzie mogła być nowa droga, nowy most, nowa szkoła czy też nowy stadion. Gminy i lokalne społeczności najlepiej wiedzą, co chcą dostać. Ważne dla nas jest to, żeby to były inwestycje, a nie etaty" - podkreślił.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz