Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PDD: W Środzie Śląskiej może powstać 1 400 lokali w budynkach drewnianych

1
Podziel się:

Polskie Domy Drewniane (PDD) chciałyby powiększyć inwestycję w Środzie Śląskiej do 1,4 tys. lokali w 32 budynkach drewnianych, poinformował członek zarządu Andrzej Schleser.

PDD: W Środzie Śląskiej może powstać 1 400 lokali w budynkach drewnianych
bEEygRnp

"Obecnie procedujemy zakup kolejnej działki bo chcemy zaprojektować osiedle na większą liczbą budynków. Wyłaniamy wykonawcę projektu, to pewnie będzie trwało kilka miesięcy. W Środzie Śląskiej, według wstępnych analiz, będziemy mogli zbudować 32 budynki na 1 400 lokali mieszkalnych. Będzie to największe takie osiedle w naszym kraju" - powiedział Schleser podczas konferencji "Budownictwo drewniane: bezpieczeństwo i ubezpieczenia".

"Rozpoczęliśmy pierwsze budowy: w Choroszczy 20 lokali mieszkalnych mam nadzieję, że oddamy pod koniec bieżącego roku. W Łodzi prace też są zaawansowane i też inwestycja będzie w tym roku" - dodał, komentując dotychczasowe inwestycje PDD.

Polskie Domy Drewniane w październiku 2020 r. podpisały umowę na zakup gruntu w Środzie Śląskiej o łącznej powierzchni 157 tys. m2. Spółka informowała, że powstanie tam osiedle mieszkaniowe z ponad 800 lokalami w zabudowie wielorodzinnej.

bEEygRnr

Montaż pierwszych budynków w Środzie Śląskiej w technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego planowany jest na I połowę 2022 roku, podano wtedy.

Polskie Domy Drewniane S.A. (PDD) to firma deweloperska budująca energooszczędne budynki mieszkalne, usługowe i mieszkalno-usługowe wykonane w technologiach drewnianych. Spółka została powołana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska. PDD rozpoczęła działalność w 2019 roku.

bEEygRnS
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
M.Sroda slask...
2 tyg. temu
Czy ktoś wie co sie dzieje z tą inwestycja?