Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Pekabex przełożył zwyczajne walne zgromadzenie spółki na 21 lipca

0
Podziel się

Pekabex odwołał zwyczajne walne zgromadzenie spółki, zwołane na 25 czerwca 2020 roku, ze względu na niemożność uczestnictwa w nim przewodniczącego rady nadzorczej spółki z powodu koronawirusa, podała spółka. Nowy termin walnego zgromadzenia to 21 lipca 2020 roku.

Pekabex przełożył zwyczajne walne zgromadzenie spółki na 21 lipca
(Flickr)
bErblNaZ

"Zarząd Poznańskiej Korporacji Budowlanej Pekabex [...] otrzymał wniosek przewodniczącego rady nadzorczej spółki o odwołanie zwyczajnego walnego zgromadzenia spółki zwołanego na dzień 25 czerwca 2020 r. [...], z uwagi na fakt, że ze względu na sytuację związaną z pandemią COVID-19, nie będzie w stanie uczestniczyć w tym walnym zgromadzeniu. Mając na względzie powyższe, zarząd spółki niniejszym odwołuje zwyczajne walne zgromadzenie spółki zwołane na dzień 25 czerwca 2020 r." - czytamy w komunikacie.

Następnie zarząd ponownie zwołał zwyczajne walne zgromadzenie spółki na 21 lipca 2020 roku.

Akcjonariusze mają zdecydować podczas walnego o przeznaczeniu 3,93 mln zł (0,16 zł na jedną akcję) z zysku netto za 2019 rok na dywidendę, zgodnie ze zmienioną rekomendacją zarządu spółki. Pierwotnie zarząd rekomendował przeznaczenie całości zysku netto za 2019 rok w kwocie 7,32 mln zł na kapitał zapasowy

bErblNbb

Grupa Pekabex jest czołowym wytwórcą konstrukcji prefabrykowanych w Polsce. Posiada fabryki w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie oraz Bielsko-Białej. W kraju głównie realizuje kontrakty z zakresu budownictwa wielkokubaturowego (np. hale produkcyjne, magazyny, obiekty handlowe, dworce, parkingi i biurowce) i inżynieryjnego (np. mosty, tunele). Eksport dotyczy głównie modułowego budownictwa mieszkaniowego kierowanego przede wszystkim do krajów skandynawskich. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2015 r. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 772 mln zł w 2019 r.

bErblNbC
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)