Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pekabex wznawia produkcję w zakładzie Kokoszki II w Gdańsku po dezynfekcji

0
Podziel się

Zakład produkcyjny Kokoszki II w Gdańsku po zakończeniu procesu dezynfekcji ponownie został dopuszczony do funkcjonowania, a produkcja w tym zakładzie jest stopniowo wznawiana, podała Poznańska Korporacja Budowlana Pekabex.  

Pekabex wznawia produkcję w zakładzie Kokoszki II w Gdańsku po dezynfekcji
bEqjCXXF

"Pozostałe cztery zakłady produkcyjne grupy kapitałowej emitenta w dalszym ciągu pracują normalnie z zachowaniem wdrożonych środków zapobiegawczych" - czytamy także w komunikacie.

Pod koniec marca spółka podała, że w zakładzie produkcyjnym Kokoszki II w Gdańsku u jednego z pracowników wykryto koronawirusa SARS-CoV-2. W związku z tym zakład wstrzymał produkcję i podlegał procesowi dezynfekcji.

Grupa Pekabex jest czołowym wytwórcą konstrukcji prefabrykowanych w Polsce. Posiada fabryki w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie oraz Bielsko-Białej. W kraju głównie realizuje kontrakty z zakresu budownictwa wielkokubaturowego (np. hale produkcyjne, magazyny, obiekty handlowe, dworce, parkingi i biurowce) i inżynieryjnego (np. mosty, tunele). Eksport dotyczy głównie modułowego budownictwa mieszkaniowego kierowanego przede wszystkim do krajów skandynawskich. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2015 r. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 886,34 mln zł w 2018 r.

bEqjCXYi
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)