Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
28.05.2020 15:39

PFR: 205 tys. firm otrzymało 40 mld zł subwencji w ramach tarczy finansowej

Subwencje w ramach tarczy finansowej otrzymało 205 tys. firm, na konta których za pośrednictwem banków wypłacono 40 mld zł, poinformował prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)

"Dzisiaj pomoc w ramach tarczy finansowej przekroczyła wartość 40 mld zł. Skorzystało z niej ponad 205 tys. przedsiębiorców, zatrudniających ponad 2 mln osób" - powiedział Borys w trakcie briefingu w firmie meblarskiej FURNIKO Concept Warszawa.

Do mikrofirm trafiła kwota 12 mld zł, a dla małych i średnich przedsiębiorstw 28 mld zł. Ze wsparcia skorzystało 155 tys. mikrofirm oraz 50 tys. małych i średnich przedsiębiorstw.

Borys przypomniał, że o wsparcie w ramach tarczy finansowej można ubiegać się do końca lipca za pośrednictwem banków.

"Liderem udzielania wsparcia dla przedsiębiorców w ramach tarczy finansowej jest PKO Bank Polski, [...] na drugim miejscu jest ING, na trzecim jest Santander, czwarty Pekao, piąty mBank, czyli największe polskie instytucje, które dzięki programowi zaangażowały się także w aktywne wspieranie polskiego sektora przedsiębiorstw"- wskazał Borys.

Od 29 kwietnia 17 banków komercyjnych oraz większość banków spółdzielczych przyjmuje drogą elektroniczną wnioski o udzielenie subwencji w ramach programu. Mikrofirmy (zatrudniające co najmniej 1 pracownika) oraz małe, średnie i duże przedsiębiorstwa otrzymają pomoc w postaci subwencji finansowych o łącznej wartości 75 mld zł. Mikrofirmy mogą uzyskać pomoc do 324 tys. zł, a MŚP do 3,5 mln zł. 75% subwencji może być bezzwrotna pod warunkiem utrzymania miejsc pracy i działalności.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz