Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

PFR: 205 tys. firm otrzymało 40 mld zł subwencji w ramach tarczy finansowej

0
Podziel się

Subwencje w ramach tarczy finansowej otrzymało 205 tys. firm, na konta których za pośrednictwem banków wypłacono 40 mld zł, poinformował prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys.

PFR: 205 tys. firm otrzymało 40 mld zł subwencji w ramach tarczy finansowej
(PAP)
bErxNKMl

"Dzisiaj pomoc w ramach tarczy finansowej przekroczyła wartość 40 mld zł. Skorzystało z niej ponad 205 tys. przedsiębiorców, zatrudniających ponad 2 mln osób" - powiedział Borys w trakcie briefingu w firmie meblarskiej FURNIKO Concept Warszawa.

Do mikrofirm trafiła kwota 12 mld zł, a dla małych i średnich przedsiębiorstw 28 mld zł. Ze wsparcia skorzystało 155 tys. mikrofirm oraz 50 tys. małych i średnich przedsiębiorstw.

Borys przypomniał, że o wsparcie w ramach tarczy finansowej można ubiegać się do końca lipca za pośrednictwem banków.

bErxNKMn

"Liderem udzielania wsparcia dla przedsiębiorców w ramach tarczy finansowej jest PKO Bank Polski, [...] na drugim miejscu jest ING, na trzecim jest Santander, czwarty Pekao, piąty mBank, czyli największe polskie instytucje, które dzięki programowi zaangażowały się także w aktywne wspieranie polskiego sektora przedsiębiorstw"- wskazał Borys.

Od 29 kwietnia 17 banków komercyjnych oraz większość banków spółdzielczych przyjmuje drogą elektroniczną wnioski o udzielenie subwencji w ramach programu. Mikrofirmy (zatrudniające co najmniej 1 pracownika) oraz małe, średnie i duże przedsiębiorstwa otrzymają pomoc w postaci subwencji finansowych o łącznej wartości 75 mld zł. Mikrofirmy mogą uzyskać pomoc do 324 tys. zł, a MŚP do 3,5 mln zł. 75% subwencji może być bezzwrotna pod warunkiem utrzymania miejsc pracy i działalności.

bErxNKMO
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)