Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PFR: 235 tys. firm otrzymało 44,5 mld zł subwencji w ramach tarczy finansowej

1
Podziel się:

Subwencje w ramach tarczy finansowej otrzymało 235 735 firm, na konta których za pośrednictwem banków wypłacono 44,5 mld zł, podał Polski Fundusz Rozwoju (PFR).

PFR: 235 tys. firm otrzymało 44,5 mld zł subwencji w ramach tarczy finansowej
bEsqkoMl

"Z tarczy finansowej PFR skorzystało do tej pory ponad 235 tys. firm, zatrudniających 2,3 mln pracowników. Mikrofirmy otrzymały już łącznie 13 mld zł, a MŚP 31,5 mld zł" - czytamy na profilu PFR na Twitterze.

Od 29 kwietnia 17 banków komercyjnych oraz większość banków spółdzielczych przyjmuje drogą elektroniczną wnioski o udzielenie subwencji w ramach programu. Mikrofirmy (zatrudniające co najmniej 1 pracownika) oraz małe, średnie i duże przedsiębiorstwa otrzymają pomoc w postaci subwencji finansowych o łącznej wartości 75 mld zł. Mikrofirmy mogą uzyskać pomoc do 324 tys. zł, a MŚP do 3,5 mln zł. 75% subwencji może być bezzwrotna pod warunkiem utrzymania miejsc pracy i działalności.

bEsqkoMO
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
gil
rok temu
jako przedsiębiorca od 31 lat pierwszy raz otrzymalem pomoc od Państwa.To jest coś zupełnie niewiarygodnego.Oby było początkiem zmiany polityki i innego podejścia Państwa do przedsiębiorców.