Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

PFR: 240,3 tys. firm otrzymało 45,3 mld zł subwencji w ramach tarczy finansowej

4
Podziel się

Subwencje w ramach tarczy finansowej otrzymało 240 315 firm, na konta których za pośrednictwem banków wypłacono 45,3 mld zł, podał Polski Fundusz Rozwoju (PFR).

PFR: 240,3 tys. firm otrzymało 45,3 mld zł subwencji w ramach tarczy finansowej
(Materiały prasowe)
bErxmYPp

"Po nieco ponad 5 tygodniach działania #TarczaFinansowaPFR do przedsiębiorców trafiło 45,3 mld zł subwencji, z czego 13,2 mld zł otrzymali mikroprzedsiębiorcy, a 32,1 mld zł małe i średnie firmy" - czytamy na profilu PFR na Twitterze.

Od 29 kwietnia 17 banków komercyjnych oraz większość banków spółdzielczych przyjmuje drogą elektroniczną wnioski o udzielenie subwencji w ramach programu. Mikrofirmy (zatrudniające co najmniej 1 pracownika) oraz małe, średnie i duże przedsiębiorstwa otrzymają pomoc w postaci subwencji finansowych o łącznej wartości 75 mld zł. Mikrofirmy mogą uzyskać pomoc do 324 tys. zł, a MŚP do 3,5 mln zł. 75% subwencji może być bezzwrotna pod warunkiem utrzymania miejsc pracy i działalności.

bErxmYPS
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
Mni
rok temu
Mnie
Robol
rok temu
Kasy nabrali a pracowników wykorzystują za darmo z obniżonymi pensjami.
Zulus
rok temu
Pamiętajcie, że nie jest to żadna łaska pinokia ani chamskiego dyktatorka. To pieniądze z naszych podatków! Sami za to płacimy!
bErxmYPT
max
rok temu
przyznawanie darmowych pieniędzy tylko niektórym firmą spowoduje wypaczenie rynku poprzez naruszenie zasad uczciwej konkurencji, firmy które otrzymały kasę będą mogły stosować ceny dumpingowe po to tylko aby utrzymać zatrudnienie przez rok i nie musieć oddawać tych bezzwrotnych pożyczek.