Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PFR: 273,2 tys. firm otrzymało 50,8 mld zł subwencji w ramach tarczy finansowej

2
Podziel się:

Warszawa, 17.06.2020 (ISBnews) - Subwencje w ramach tarczy finansowej otrzymało 273 185 firm, na konta których za pośrednictwem banków wypłacono 50,8 mld zł, podał Polski Fundusz Rozwoju (PFR).

PFR: 273,2 tys. firm otrzymało 50,8 mld zł subwencji w ramach tarczy finansowej

"Prawie 2,6 mln pracowników zatrudniają firmy, które otrzymały subwencje #TarczaFinansowaPFR. Na konta mikrofirm trafiło do tej pory 15 mld zł, a do małych i średnich 35,8 mld zł" - czytamy na profilu PFR na Twitterze.

Od 29 kwietnia 17 banków komercyjnych oraz większość banków spółdzielczych przyjmuje drogą elektroniczną wnioski o udzielenie subwencji w ramach programu. Mikrofirmy (zatrudniające co najmniej 1 pracownika) oraz małe, średnie i duże przedsiębiorstwa otrzymają pomoc w postaci subwencji finansowych o łącznej wartości 75 mld zł. Mikrofirmy mogą uzyskać pomoc do 324 tys. zł, a MŚP do 3,5 mln zł. 75% subwencji może być bezzwrotna pod warunkiem utrzymania miejsc pracy i działalności. We wtorek PFR rozpoczął wdrażanie tarczy finansowej dla dużych firm.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
pretta
3 lata temu
Dzięki temu ze jest taka subwencja pfr to udało się zachować wiele miejsc pracy. Czytałam na stronie funduszu, że nawet mikroprzedsiębiorca do 9 pracowników może starać sie o taką pomoc - w ogóle tam mają wszystko opisane dokladnie
xx
3 lata temu
Dobre żarty, dużo PIS zapłacił?