Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

PFR: 279,4 tys. firm otrzymało 51,7 mld zł subwencji w ramach tarczy finansowej

1
Podziel się:

Subwencje w ramach tarczy finansowej otrzymało 279 431 firm, na konta których za pośrednictwem banków wypłacono 51,7 mld zł, podał Polski Fundusz Rozwoju (PFR).

PFR: 279,4 tys. firm otrzymało 51,7 mld zł subwencji w ramach tarczy finansowej
(Materiały prasowe)
bEsqhkYB

"W ramach #TarczaFinansowaPFR przekazaliśmy już 51,7 mld zł subwencji, które trafiły do blisko 280 tys. firm zatrudniających prawie 2,7 mln osób. Mikrofirmy otrzymały 15,3 mld zł, a MŚP 36,5 mld zł" - czytamy na profilu PFR na Twitterze.

Od 29 kwietnia 17 banków komercyjnych oraz większość banków spółdzielczych przyjmuje drogą elektroniczną wnioski o udzielenie subwencji w ramach programu. Mikrofirmy (zatrudniające co najmniej 1 pracownika) oraz małe, średnie i duże przedsiębiorstwa otrzymają pomoc w postaci subwencji finansowych o łącznej wartości 75 mld zł. Mikrofirmy mogą uzyskać pomoc do 324 tys. zł, a MŚP do 3,5 mln zł. 75% subwencji może być bezzwrotna pod warunkiem utrzymania miejsc pracy i działalności. We wtorek PFR rozpoczął wdrażanie tarczy finansowej dla dużych firm.

bEsqhkZe
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Kisia
rok temu
Najlepiej wejść na stronę internetową PFR, gdzie jest jasno napisane co i jak wypełnić. Wielu Przedsiębiorców korzysta z takich informatorów. a warto z tych pomocy korzystać :)