Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PFR: 288,4 tys. firm otrzymało 53 mld zł subwencji w ramach tarczy finansowej

1
Podziel się

Subwencje w ramach tarczy finansowej otrzymało 288 394 firmy, na konta których za pośrednictwem banków wypłacono 53 mld zł, podał Polski Fundusz Rozwoju (PFR).

PFR: 288,4 tys. firm otrzymało 53 mld zł subwencji w ramach tarczy finansowej
bErMSCol

"Już 53 mld zł subwencji #TarczaFinansowaPFR trafiło do blisko 290 tys. firm, zatrudniających 2,73 mln pracowników. Mikrofirmy otrzymały już 15,8 mld zł, a MŚP 37,2 mld zł" - czytamy na profilu PFR na Twitterze.

Od 29 kwietnia 17 banków komercyjnych oraz większość banków spółdzielczych przyjmuje drogą elektroniczną wnioski o udzielenie subwencji w ramach programu. Mikrofirmy (zatrudniające co najmniej 1 pracownika) oraz małe, średnie i duże przedsiębiorstwa otrzymają pomoc w postaci subwencji finansowych o łącznej wartości 75 mld zł.

Mikrofirmy mogą uzyskać pomoc do 324 tys. zł, a MŚP do 3,5 mln zł. 75% subwencji może być bezzwrotna pod warunkiem utrzymania miejsc pracy i działalności. PFR rozpoczął też wdrażanie tarczy finansowej dla dużych firm.

bErMSCoO
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
kokos
rok temu
Ja już swój wniosek wysłałam i dostalam pomoc z programu tarczy antykryzysowej. Całość trudna nie była ale fakt, że wcześniej trochę studiowałam regulamin ze strony PFR :)