Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PFR: 293,1 tys. firm otrzymało 53,7 mld zł subwencji w ramach tarczy finans.

1
Podziel się:

Subwencje w ramach tarczy finansowej otrzymało 293 138 firm, na konta których za pośrednictwem banków wypłacono 53,7 mld zł, podał Polski Fundusz Rozwoju (PFR).

PFR: 293,1 tys. firm otrzymało 53,7 mld zł subwencji w ramach tarczy finans.

"Wsparcie w ramach #TarczaFinansowaPFR trafiło rafiło do 293 tys. firm zatrudniających blisko 2,8 mln pracowników. Przedsiębiorstwa te otrzymały łącznie 53,7 mld zł subwencji: 16 mld zł dla mikroprzedsiębiorstw i 37,7 mld zł dla MŚP" - czytamy na profilu PFR na Twitterze.

Od 29 kwietnia 17 banków komercyjnych oraz większość banków spółdzielczych przyjmuje drogą elektroniczną wnioski o udzielenie subwencji w ramach programu. Mikrofirmy (zatrudniające co najmniej 1 pracownika) oraz małe, średnie i duże przedsiębiorstwa otrzymają pomoc w postaci subwencji finansowych o łącznej wartości 75 mld zł.

Mikrofirmy mogą uzyskać pomoc do 324 tys. zł, a MŚP do 3,5 mln zł. 75% subwencji może być bezzwrotna pod warunkiem utrzymania miejsc pracy i działalności. PFR rozpoczął też wdrażanie tarczy finansowej dla dużych firm.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Koska
2 lata temu
spora suma, jak ktoś nie wierzy że to prawda to zawsze może poczytać na stronie PFR kto i jakie ma możliwości otrzymania wsparcia a naprawdę jest ich dużo , z resztą na samej stronie głownej jest dostepne dla przedsiębiorców obszerne Q&A