Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

PFR: 298 tys. firm otrzymało 54,3 mld zł subwencji w ramach tarczy finansowej

4
Podziel się

Subwencje w ramach tarczy finansowej otrzymało 298 070 firm, na konta których za pośrednictwem banków wypłacono 54,3 mld zł, podał Polski Fundusz Rozwoju (PFR).

PFR: 298 tys. firm otrzymało 54,3 mld zł subwencji w ramach tarczy finansowej
(KPRM)
bErtVuiJ

"Po dwóch miesiącach działania #Tarcza finansowa do blisko 300 tys. przedsiębiorców zatrudniających 2,8 mln osób trafiło 54,3 mld zł subwencji. Mikroprzedsiębiorstwa otrzymały już 16,3 mld zł, a MŚP 38 mld zł" - czytamy na profilu PFR na Twitterze.

Od 29 kwietnia 17 banków komercyjnych oraz większość banków spółdzielczych przyjmuje drogą elektroniczną wnioski o udzielenie subwencji w ramach programu. Mikrofirmy (zatrudniające co najmniej 1 pracownika) oraz małe, średnie i duże przedsiębiorstwa otrzymają pomoc w postaci subwencji finansowych o łącznej wartości 75 mld zł.

Mikrofirmy mogą uzyskać pomoc do 324 tys. zł, a MŚP do 3,5 mln zł. 75% subwencji może być bezzwrotna pod warunkiem utrzymania miejsc pracy i działalności. PFR rozpoczął też wdrażanie tarczy finansowej dla dużych firm.

bErtVujm
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
Adam 22
rok temu
Sam jestem przedsiębiorcą i skorzystałem z pomocy PFR dla małych przedsiębiorstw. Początek epidemii był dla firm dużym ciosem, gdyby nie to to musiałbym zwolnić ludzi. Dzięki tarczy nie musiałem nawet części subwencji nie musze zwracać. Warto skorzystać póki jest jeszcze czas.Wszelkie informacje sa dostępne na stronie Tarcza Finansowa PFR
Karollo
rok temu
A no efekt korzystania z tarczy przez firmy jest taki, że nasze rodziny mają wciąż źródło utrzymania. Z tarczy według danych ze strony pfr w tej chwili skorzystało ponad 328tys. firm. Cyfry mówią same za siebie
Skorzystałem
rok temu
Dziękuje skorzystałem i przetrwałem.
bErtVujn
Hmmm
rok temu
I co z tego ?