Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

PFR: Decyzja ws. wsparcia dla PGG w kilka tygodni po ostatnim planie restrukturyzacji

3
Podziel się:

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) analizuje dokumentację wniosków złożonych przez Jastrzębską Spółkę Węglową (JSW) i Polską Grupę Górniczą (PGG) o wsparcie z tarczy antykryzysowej. W przypadku PGG, Fundusz czeka na ostateczny plan restrukturyzacji i będzie potrzebować kilku tygodni od jego otrzymania na decyzję o przyznaniu środków, poinformował ISBnews prezes Paweł Borys.

PFR: Decyzja ws. wsparcia dla PGG w kilka tygodni po ostatnim planie restrukturyzacji
(PAP)

- PGG i JSW złożyły wnioski, tylko że nie mamy finalnego planu finansowego PGG, bo trwają uzgodnienia zarządu ze stroną społeczną. Procedujemy wniosek na bazie dokumentów, które otrzymaliśmy i czekamy na finalny plan restrukturyzacji" - powiedział Borys w rozmowie z ISBnews w kuluarach Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

W przypadku JSW fundusz analizuje otrzymaną dokumentację.

Prezes wskazał, że od otrzymania planu restrukturyzacji PGG fundusz będzie potrzebował "kilku tygodni" na rozpatrzenie wniosku.

Zobacz także: Obejrzyj także: Górnictwo węgla kamiennego czeka kryzys. "Fatalne zarządzanie branżą, festiwal populizmu"

PGG podała pod koniec lipca, że wnioskuje o 1,75 mld zł wsparcia z tarczy antykryzysowej zarządzanej przez PFR.

W połowie lipca JSW podała, że wystąpiła z wnioskiem o pozyskanie finansowania w ramach tarczy antykryzysowej w maksymalnej kwocie 1,75 mld zł. W sierpniu zarząd informował, że liczy na otrzymanie tych środków jesienią.

PGG jest największą firmą w sektorze węgla kamiennego w Unii Europejskiej. W 2019 r. wydobycie w kopalniach wyniosło ok. 29,5 mln ton.

Kamila Wajszczuk, Wojciech Żurawski

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Kamil
4 lata temu
Jestem za całkowitym zamknięciem kopalń w całej Polsce, inne kraje już dawno nie wykorzystują węgla kamiennego jako głównego źródła energii. Tylko Polska jest zacofana, np. Taka Holandia opiera się tylko na źródłach odnawialnej energii, czy też Austria. Po co dofinansowywać coś, co już nie jest opłacalne, Jsw i PGG jak i inne prywatne kopalnie węgla kamiennego do całkowitej likwidacji, i zburzenia, zasypania. Państwo stałe dokłada do kopalń, nie wiem po co, skoro górnictwo jest aż tak potrzebne, to niech sami się utrzymują, i niech nie korzystają ze środków Państwowych. Pozdrawiam
Miro
4 lata temu
Jednak UE jest słaba. Brak liderów i koncepcji. Wlk Br może grać na nosie Brukseli. Podobnie PiS i Orban. Ursula pokazuje do ski, Merkel jak niewiele dziś znaczą Niemcy. Poniżenie Niemiec prze, Kaczyńskiego nie spowodowało wyrzucenia Wolfganga z Niemiec Ale rezygnację Czaputowicz. No nic ciężkie kroki już słychać. A uciekać nie ma gdzie. Zmutowany faszyzm rośnie w siłę
Dodo
4 lata temu
Ta .pieniądze z unii za zamykanie kopalń