Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PFR oferuje 7- i 10-letnie koronaobligacje o łącznej wartości 12 mld zł

2
Podziel się

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) przeprowadzi dziś emisję obligacji siedmioletnich o wartości 10 mld zł oraz obligacji dziesięcioletnich o wartości 2 mld zł - na tarczę finansową dla dużych oraz średnich i małych firm, poinformował PFR.

PFR oferuje 7- i 10-letnie koronaobligacje o łącznej wartości 12 mld zł
bErxCzFh

Jak wynika z listu emisyjnego, wartość nominalna jednej obligacji wynosi 1 mln zł.

Cena emisyjna obligacji siedmioletnich PFR0627 o terminie wykupu w czerwcu 2027 roku wynosi 992 320 zł. Wielkość emisji obligacji siedmioletnich to 10 mld zł. Oprocentowanie obligacji jest stałe i wynosi 1,75% w stosunku rocznym, podano.

Z kolei cena emisyjna obligacji dziesięcioletnich PFR0330 o terminie wykupu w marcu 2030 roku wynosi 996 540 zł. Wielkość emisji to 2 mld zł. Oprocentowanie obligacji jest stałe i wynosi 2% w stosunku rocznym.

bErxCzFj

Ostatnia emisja obligacji PFR odbyła się 22 maja. PFR sprzedał wówczas 5-letnie papiery o wartości nominalnej 15,2 mld zł.

Pierwsza emisja obligacji w ramach programu miała miejsce 27 kwietnia. Prezes PFR Paweł Borys zapowiadał, że kolejne obligacje emitowane na sfinansowanie tarczy finansowej będą emitowane co 1-2 tygodnie i będą miały terminy zapadalności od 2 do 10 lat.

Finansowanie tarczy finansowej, której wartość opiewa na ok. 100 mld zł, będzie pochodziło z emisji obligacji z gwarancjami Skarbu Państwa przez PFR, natomiast Narodowy Bank Polski (NBP) będzie mógł skupować te papiery od banków komercyjnych.

bErxCzFK
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
tyk
rok temu
po to Glapiński z RPP obniżał stopy procentowe żeby teraz w wepchnąć obligacje oszczędzającym za grosze zysku a za kase kupować głosy i napełniać sobie kieszeń tanimi pożyczkami
Sony
rok temu
1,75% to drwina jak odliczyć inflacje pewnie 6-7% to z inwestycji pozostanie -5,25%