Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

PFR sprzedał koronaobligacje o wartości nominalnej 15,2 mld zł

2
Podziel się

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) wyemitował dziś, w ramach programu emisji obligacji o łącznej wartości do 100 mld zł, 5-letnie papiery o wartości nominalnej 15,2 mld zł, poinformował prezes PFR Paweł Borys.

PFR sprzedał koronaobligacje o wartości nominalnej 15,2 mld zł
(Pixabay)
bEqYswBh

"Jesteśmy na półmetku! W ostatnich 3 tygodniach już 50 mld zł pozyskał @Grupa_PFR z emisji obligacji na #TarczaFinansowaPFR. Dzisiaj kolejna udana sprzedaż 5L obligacji o wartości 15,2 mld zł po dobrym koszcie 1,625%. Finansowanie wsparcia dla firm i pracowników zapewnione" - napisał Borys na swoim profilu na Twitterze.

Pierwsza emisja obligacji w ramach programu miała miejsce 27 kwietnia. Borys zapowiadał później, że kolejne obligacje emitowane na sfinansowanie tarczy finansowej będą emitowane co 1-2 tygodnie i będą miały terminy zapadalności od 2 do 10 lat.

Finansowanie tarczy finansowej, której wartość opiewa na ok. 100 mld zł, będzie pochodziło z emisji obligacji z gwarancjami Skarbu Państwa przez PFR, natomiast Narodowy Bank Polski (NBP) będzie mógł skupować te papiery od banków komercyjnych.

bEqYswBK
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Guest66
rok temu
Dostawca oranżady pierrot- butelki czyścił mój mój ojciec częścią do automyjni "bezdotykowej"
tz1971
rok temu
W normalnym kraju poszedłby do więzienia z drukowanie waluty.