Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PGE: Ponad 90% węgla na potrzeby grupy w 2020 roku będzie pochodziło z Polski

5
Podziel się:

Ponad 90% zakontraktowanego na 2020 rok węgla kamiennego na potrzeby jednostek wytwórczych Grupy PGE będzie pochodziło z Polski, podała spółka. W 2020 r. Grupa PGE znacząco ograniczyła zakupy węgla z importu.

PGE: Ponad 90% węgla na potrzeby grupy w 2020 roku będzie pochodziło z Polski
bECLnBoB

Węgiel importowany przez PGE Paliwa trafia głównie do klientów zewnętrznych zainteresowanych zakupem węgla charakteryzującego się niską zawartością popiołu i siarki oraz pierwiastków chemicznych takich jak: chlor, fluor, rtęć czy azot, przy jednocześnie wysokiej wartości opałowej. Węgiel importowany przez PGE Paliwa dedykowany jest głównie dla tych odbiorców, którzy nie posiadają odpowiednich instalacji oczyszczania spalin, a wobec tego nie mogliby dotrzymać norm środowiskowych spalając węgiel o innych parametrach jakościowych, poinformowano

W sierpniu br. zarząd PGE podjął decyzję o sprzedaży spółki PGE Paliwa (dawniej EDF Paliwa - przed przejęciem polskich aktywów EDF przez PGE w listopadzie 2017 roku). Trwa proces negocjacji z podmiotami zainteresowanymi zakupem, przypomniano także.

"W miksie paliwowym PGE kluczowe znaczenie zaczyna odgrywać także energia ze źródeł odnawialnych. Grupa PGE jest największym producentem 'zielonej' energii w Polsce. Posiada 17 farm wiatrowych (w tym uruchomione w 2020 r. farmy Starza/Rybice i Karnice II o mocy 97 MW i zakupiona w lipcu br. farma wiatrowa Skoczykłody o mocy 36 MW), 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz jedną farmę fotowoltaiczną na górze Żar. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów wynosi 2322,1 MW" - czytamy w komunikacie.

bECLnBoD

Grupa PGE wytwarza 41% produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18%. Grupa szacuje swój udział w rynku energii ze źródeł odnawialnych na 10%. Na obszarze dystrybucyjnym wielkości ok. 123 tys. km2 PGE obsługuje 5,5 mln klientów. Jej udział rynkowy pod względem wolumenu dystrybuowanej energii elektrycznej wynosi 25% a sprzedaży do odbiorców końcowych - 33%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

bECLnBpe
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(5)
Koko
rok temu
I bardzo dobrze, może by tak zamknąć wszystkie zakłady w Polsce i wszystko sprowadzać z chin
Arci
rok temu
Nic te pisanie nam nie da..polityka jest taka kupować nasz bo importowany jest za tani a sołtys Sasin boi się coś z tym zrobić bo ma ciepłą posadke i nie powie że utrzymanie kopalń jest wyższe jak to co wypracują.
Alek
rok temu
Dywidendy PGE nie płaci od 4 lat.
bECLnBpf
RyszardM
rok temu
Współczuję odbiorcom energii el. od PGE. Akcjonariusze też będą się mieli z pyszna licząc na wysoką dywidendę.
VIVAT NACJONA...
rok temu
A więc Polak znów będzie dopłacał do drogiego polskiego węgla zamiast kupić o 20-30% tańszy z zachodu czy wschodu, smutne.