Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PGE rekomenduje niewypłacanie dywidendy z zysku za 2019 r.

4
Podziel się

Zarząd Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) zdecydował o rekomendowaniu akcjonariuszom niewypłacania dywidendy z zysku za rok 2019, podała spółka.

PGE rekomenduje niewypłacanie dywidendy z zysku za 2019 r.
bErxKGYB

"Zarząd PGE podjął decyzję o rekomendacji niewypłacania dywidendy za rok 2019 dla akcjonariuszy PGE. Decyzja, zgodnie z polityką dywidendy, została podjęta w wyniku analizy ogólnej wysokości zadłużenia spółki, spodziewanych nakładów kapitałowych i potencjalnych akwizycji, oraz z uwzględnieniem niepewności rynkowej w wyniku recesji spowodowanej epidemią koronawirusa ?SARS-CoV-2" - czytamy w komunikacie.

Polska Grupa Energetyczna (PGE) odnotowała 3 961 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2019 r. wobec 1 498 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk netto skorygowany o odpisy wyniósł ok. 2,1 mld zł, tj. 17% więcej niż rok wcześniej.

Grupa PGE wytwarza 41% produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18%. Grupa szacuje swój udział w rynku energii ze źródeł odnawialnych na 10%. Na obszarze dystrybucyjnym wielkości ok. 123 tys. km2 PGE obsługuje 5,5 mln klientów. Jej udział rynkowy pod względem wolumenu dystrybuowanej energii elektrycznej wynosi 25% a sprzedaży do odbiorców końcowych - 33%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

bErxKGZe
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
energetyk
9 miesięcy temu
To będzie już czwarty rok niewypłacania dywidendy akcjonariuszom przez PGE! A miało to trwać tylko 3 lata! Oszukano ludzi w tym tysiące emerytów, którzy całe życie zawodowe przepracowali w spółkach energetycznych. WSTYD!
Polak
rok temu
Na Podlasiu PGE zrywa podpisane umowy z wykonawcami tłumacząc brakiem pieniędzy na inwestycje
nik
rok temu
Bardzo dobrze . Trzeba skończyć z dojeniem polskich spółek przez obcy kapitał .
bErxKGZf
Ryszard
rok temu
Ciekawe za ile miliardów kupią obligacji koronawirusowych i kiedy ujawnią tą poufna informację? Tak zrobiło PZU by nie dzielić się zyskiem z akcjonariuszami. W te sposób rząd przytulił 2 mld zł ,a akcjonariusze zostali z ręką w nocniku.