Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PGG chce w tym roku rozpocząć inwestycję w fotowoltaikę szacowane na 300 mln zł

0
Podziel się:

Polska Grupa Górnicza (PGG) planuje jeszcze w tym roku rozpocząć inwestycje w fotowoltaikę, m.in. na hałdach i szacuje łączne nakłady inwestycyjne w tym obszarze na 300 mln zł, poinformował prezes Tomasz Rogala.

PGG chce w tym roku rozpocząć inwestycję w fotowoltaikę szacowane na 300 mln zł
bEKsNQUR

"Planujemy inwestycje w fotowoltaikę, będzie to wykorzystanie naszych obiektów, głównie hałd poprodukcyjnych" - powiedział Rogala podczas konferencji prasowej w Katowicach.

Grupa szacuje nakłady inwestycyjne w tym obszarze na 300 mln zł.

Łączny potencjał mocy do zainstalowania na budynkach, hałdach i innych terenach to 95 MW. PGG szacuje, że dzięki temu będzie można uniknąć 60 tys. ton emisji CO2.

bEKsNQUT

"Jesteśmy przekonani, że pierwszy etap uda się rozpocząć jeszcze w tym roku" - dodał prezes.

Polska Grupa Górnicza jako spółka celowa powstała w celu przejęcia majątku i zobowiązań Kompanii Węglowej. 1 kwietnia 2017 r. została podpisana umowa sprzedaży na rzecz PGG Sp. o.o. przedsiębiorstwa KHW S.A., w skład którego wchodzą Kopalnia Węgla Kamiennego "Mysłowice-Wesoła", Kopalnia Węgla Kamiennego "Murcki-Staszic", Kopalnia Węgla Kamiennego "Wujek" oraz Kopalnia Węgla Kamiennego "Wieczorek", a także udziały w Śląskim Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. w Katowicach. 29 grudnia 2017 r. PGG sp. z o.o. przekształciła się w spółkę akcyjną.

bEKsNQVu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)