Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PGG wstrzymała większość produkcji w dwóch jednostkach do 3 maja

2
Podziel się:

Polska Grupa Górnicza (PGG) wstrzymała większość produkcji w kopalni Murcki Staszic i ROW Ruch Jankowice do 3 maja br., w związku z pandemią koronawirusa, podała spółka.

PGG wstrzymała większość produkcji w dwóch jednostkach do 3 maja

"Od 27 kwietnia do 3 maja #PGG czasowo wstrzymuje większość produkcji w kopalni Murcki Staszic i ROW Ruch Jankowice. Decyzja spowodowana jest pandemią koronawirusa COVID-19 i troską o bezpieczeństwo pracowników. Procedury wprowadzone na czas epidemii zadziałały w spółce prawidłowo" - podało biuro prasowe PGG na Twitterze.

Polska Grupa Górnicza jako spółka celowa powstała w celu przejęcia majątku i zobowiązań Kompanii Węglowej. 1 kwietnia 2017 r. została podpisana umowa sprzedaży na rzecz PGG Sp. o.o. przedsiębiorstwa KHW S.A., w skład którego wchodzą Kopalnia Węgla Kamiennego "Mysłowice-Wesoła", Kopalnia Węgla Kamiennego "Murcki-Staszic", Kopalnia Węgla Kamiennego "Wujek" oraz Kopalnia Węgla Kamiennego "Wieczorek", a także udziały w Śląskim Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. w Katowicach. 29 grudnia 2017 r. PGG sp. z o.o. przekształciła się w spółkę akcyjną.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Tetris
2 lata temu
Wczoraj było info o statku z Kolumbii. Pełnym węgla. Ciekawe.
Sas
2 lata temu
Czas na kontrolowane zamykanie spółki, nie trwońmy Naszych pieniędzy na nierentowne przedsiębiorstwa. Wyniki Tauronu pokazały prawdziwe oblicze ,przedłużenie agonii przez radzących.