Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PGG wyłączy z eksploatacji 2 kopalnie w 2021 roku

23
Podziel się:

Zgodnie z przyjętym harmonogramem, Polska Grupa Górnicza (PGG) wyłączy z eksploatacji dwie kopalnie w 2021 roku, poinformował prezes PGG Tomasz Rogala.

PGG wyłączy z eksploatacji 2 kopalnie w 2021 roku

"W pierwszym kwartale 2021 zostanie wstrzymane wydobycie w ruchu 'Pokój' działającym w strukturach KWK 'Ruda' w Rudzie Śląskiej. Nastąpi także połączenie Kopalni 'Wujek' z Kopalnią 'Murcki-Staszic' - powiedział Rogala podczas wideokonferencji.

Decyzja o wstrzymaniu wydobycia wynika z tego, że zostały zczerpane zasoby węgla.

Rogala dodał, że w trakcie 2020 udało się wprowadzić wiele procedur racjonalizujących wydatki, co pozwoliło osiągnąć redukcję kosztów o ok.650 mln zł.

Pytany o negocjacje z Grupą Tauron Polska Energia, prezes stwierdził, że "rozmowy są trudne, ale powinny się zakończyć porozumieniem".

PGG jest największą firmą w sektorze węgla kamiennego w Unii Europejskiej. W 2019 r. wydobycie w kopalniach wyniosło ok. 29,5 mln ton.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(23)
Nie-Ryl
3 lata temu
Nie trzeba zamykać. Dwadzieścia pięć lat pracy? Na to zasługuje tylko ekipa z przodku. Reszta piwina do 60-tki pracować. Nie ma dla młodych pracy bo się emerytowanych górników zatrudnia. 43 lata i emeryt z czego 25 lat po kątach przesiedzieli.
eryk
3 lata temu
Nie nadążam za myśleniem rządu . Jest decyzja o zamknięciu dwóch kopalń z jednej strony a z drugiej jest prawdopodobnie decyzja o budowie dwóch kopalń w rybnickim jedna Rybnik- Paruszowiec a druga w Orzeszu .Nasuwa mi się pytanie czy to czasem jakiś śmierdzący biznes .
Były górnik.
3 lata temu
Zlikwidujecie polskie górnictwo i uzależnicie nas od ruskich i niemiec. Będą robić z nami co będą chcieć i regulować tak cenami że polska beknie. Oczywiście nie zabraknie szantażu ze strony unii europejskiej która będzie trzymać rękę na kurku. Klimat to tylko zagrywka by uzależnić Polskę od dostaw z innych krajów. Popełniacie wielki błąd zamykając polskie kopalnie.
Swoj
3 lata temu
Tak samo jest na poczcie Dyrektorów Dyrektoreczkow i Kordynatorkow
Prezes
3 lata temu
Nie mam słów do tego co się w tym kraju wyprawia, importuje się węgiel z Rosji bo jest tańszy niż u nas, zadaje sobie wtedy pytanie. W czym jest problem??? Po chwili dochodzę do wniosku że w Polsce mamy w państwowych firmach prezesów pod prezesów dyrektorów etc. Którzy biorą po 100 tys za nic. Szczerze mówiąc sprzedajcie firma prywatnym takim jak moja jedna lub 2 kopalnie węgiel będzie tańszy i każdy będzie zadowolony. A co do emisji CO2 to trzeba mieć klapki na oczach i nie widzieć tego co robią Chiny. Ale kto się chińczyka podstawi???
...
Następna strona