Notowania

górnictwo
21.05.2019 08:14

PGNiG ma termsheet dot. udzielenia kredytu odnawialnego przez konsorcjum banków

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zawarło umowę określającą istotne warunki umowy udzielenia spółce kredytu odnawialnego (termsheet) przez konsorcjum 9 banków, w skład którego wchodzą: Bank Gospodarstwa Krajowego, Bank Pekao, BNP Paribas Bank Polska, Caixa Bank Oddział w Polsce, ING Bank Śląski, Intesa Sanpaolo Oddział w Polsce, PKO Bank Polski, Santander Bank Polska oraz Société Générale, podało PGNiG.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Termsheet reguluje zasady udostępnienia spółce finansowania w postaci kredytu odnawialnego do kwoty 10 mld zł w okresie 5 lat od dnia zawarcia wiążącej umowy kredytu z konsorcjum. Termsheet jest dokumentem niewywołującym zobowiązań finansowych dla PGNiG. Zawarcie umowy kredytu z konsorcjum wymaga uzyskania zgody rady nadzorczej PGNiG" - czytamy w komunikacie.

Spółka zamierza wykorzystać udostępnione w ramach kredytu środki pieniężne m.in. na: finansowanie bieżącej działalności oraz wydatków inwestycyjnych PGNiG i spółek z grupy kapitałowej PGNiG, podsumowano.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz